Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panele fotowoltaiczne z IKEA, warto czy lepiej z innej firmy?

24 Mar 2019 00:20 2760 16
  • Poziom 3  
    Witam wszystkich.
    Chciałbym zaczerpnąć opinii czy warto zakupić panele z Ikea które są tańsze dla klientów Ikea czy lepiej dołożyć kasy i kupić panele z bruk-bet albo qcells?
  • Poziom 20  
    A czemu dołożyć? Oferta Ikei z tego co widzę to powyżej 4000zł/kWp.
  • Poziom 3  
    Rozmawiałem z konsultantem i za instalacje 4.5kWp wyliczył mi 22500zl natomiast inna firma za panele z bruk-bet 4.5kWp policzyla mi 28000zl
  • Poziom 20  
    Brukbet to żadne cudo na dodatek drogie.

Panele markowe 310W kosztują 590zł (np Longi), inwerter 5kW jakieś 5000zł, pozostałe elementy max 2000-3000, instalacja nie powinna kosztować więcej niż 2000zł. Ceny detaliczne.
    W sumie jakieś 20 000zł i to z VATem 23%, jak montaż na dachu to 15% taniej czyli 17 000zł. Wszystko powyżej to marża instalatora.

Brukbety 310W są po 690zł czyli ta sama instalacja 1500zł drożej.

Na allegro są instalacje na Longi+Fronius za 24k 6kW i 22k 5kW.
  • Poziom 25  
    W Ikea masz bardzo dobra obsługę klienta, długa gwarancja i brak motania się sprzedawcy gdy cos nie działa. Serwis door to door i bezproblemowe naprawy.
  • Poziom 3  
    Czyli lepiej wybrać Ikea?
    A gdybym zdecydował wybrać inną firme to jakie panele polecacie ? Jedna firma proponuje LG360W bo po 25 latach panele wytwarzają 324W czyli 90% swojej pierwotnej mocy. Inne mają 80-85% przynajmniej tak twierdzą.
  • Poziom 25  
    Romanoooo napisał:
    Czyli lepiej wybrać Ikea?
    A gdybym zdecydował wybrać inną firme to jakie panele polecacie ? Jedna firma proponuje LG360W bo po 25 latach panele wytwarzają 324W czyli 90% swojej pierwotnej mocy. Inne mają 80-85% przynajmniej tak twierdzą.

90%... czy te panele są wystarczająco na rynku aby to sprawdzić? Raczej bym nie patrzył na tą wartość. Popatrz na jakość wykonania, "masywność", grubość szkłą, ramki itp.
  • Poziom 3  
    To jakie polecasz?
  • Poziom 11  
    Instalacje na IKEA robi firma Geo Solar, bardzo profesjonalne podejście mogę polecić.
    Oczywiście CenaCzyniCuda więc wybrałem firmę która oprócz gwarancji dała dobrą cenę, a udało mi się uzyskać lepsze warunki niż lokalne firmy oferowały.
    Najlepiej poszukaj na portalach (olx, alledrogo) wykonawców i roześlij zapytania.
  • Poziom 11  
    Problem IKEA tak jak i innych instalatorów, nawet z karta family czyli zniżką 15%, to wychodzi ponad 10tyś narzutu za montaż i to przy 23% vacie, a oni liczą 8% czyli z materiałów wyciągaja jeszcze 15% czyli suma sumarum to maja za montaż jakieś 13tyś. Za montaż który zrobią zapewne w 1 dzień takie pieniądzę? To ja płacę budowlańcom, którzy i tak maja teraz żniwa i wysokie ceny 13tyś to płacę za wyremontowanie mieszkania 50m2 gdzie siedzą we 2-3 na nim przez 5-6tygodni...
    Tak jak ACCeL podliczył, wszystko zamyka sie tak jak napisał, do tego to jest na 23% vat, przepuszczajac to przez jakakolwiek firme uslugowa nawet dopisuja pkd za darmo dodatkowe to jeszcze 15% mniej nas wyjdzie. Jak jeszcze od podatku odliczymy co można, to spokojnie mozna liczyc ze koszty zwroca sie instalacji w 5 lat, a to juz dobrze wychodzi. Przez firmy montazowe to zwroty sa na poziomie 8 a nawet 10 czy 12 lat jak u columbusa....
    Po za tym gwarancje to mamy i tak na kazdy element od sprzedawcy a pozniej od dystrybutora-producenta. Jak ktos ma jakiekolwiek pojecie o budowlance czy elektryce to z pomoca zwyklego elektryka ktory mu to podlaczy i na zgloszeniu sie powola na swoje uprawnienia kasujac moze z 200-500zl.

Ja właśnie taraz tak mam zamiar zrobić bo jak przychodzili instalatorzy,a raczej handlowcy, to po 5 spotkaniach audytowych juz mi sie nie chciało słuchać tej papki marketingowej z której nic nie wynikało... najlepsze jest to że w wycenach nie podaja wyszczegolnionych cen za material, za montaz. Z taką partyzantką to dawno się nie spotkałem, a wiele działam w usługach, remontowych-instalacyjnych. Zwykły elektryk od ręki podaje cene robocizny od punktu czy całej sieci + materiały, a nie rzuca ceną z kosmosu za całość...
  • Poziom 17  
    Witam,

Orientujecie się może czy w przypadku samodzielnego montażu, a następnie sprawdzeniu instalacji i podpisaniu papierków przez elektryka z uprawnieniami ( właśnie - jakimi? czy SEP czy coś konkretnie pod FV?) mogą być jakieś problemy z Tauronem przy wymianie licznika, umowie itp? Ponadto jeśli chodzi o zwrot 5000 z programu Mój Prąd - czy tu mogą robić problemy? Bo faktura wtedy byłaby tylko na zakup materiałów.
  • Poziom 17  
    Tauron nie robi problemów przy samodzielnym montażu jeśli wszystko się zgadza w dokumentach. Niestety do programu "Mój prąd" faktury musisz mieć na wszystko w tym na montaż i (podobno) podejście do programu jest tylko i wyłącznie jedno.
  • Poziom 11  
    Mają być zmiany w programie Mój Prąd od 14tego, ale jeśli nie masz uprawnień to Tobie nic to nie pomoże. Poszukaj jakiejś firmy elektrycznej która wystawi fakturę za montaż.
  • Poziom 1  
    Ostrzegam przed współpracą z firmą IKEA Geo Solar. Przeprowadzili u mnie audyt, podpisaliśmy umowę na montaż paneli, wpłaciłem zaliczkę. Następnie firma odstąpiła sama od realizacji umowy, a o zwrot zaliczki w kwocie 4600zł do dzisiaj nie mogę się doprosić. ]
  • Poziom 1  
    Uwaga na GEO-solar ja wpłaciłem zaliczke ponad 7 tys i po dwuch miesiącach
    zwodzenia że instalacja za tydzień się
    dowiedziałem że na jakies sruby jeszcze miesiąc będę czekał.
    Nierzetelna firma i duże koszty początkowe : audyt 200 zł (nie oddali)
    Opinia kominiarza 300 zł
    Opinia dach 300 zł
  • Poziom 4  
    Potwierdzam Geo Solar to porażka. Przez 2 tygodnie byłem zwodzony. Po pozytywnej decyzji kredytowej pani z banku powiedziała, że mam oczekiwać na kontak z w/w firmy. Po 2 tygodniach i kilkunastu próbach dodzwonienia sie do firmy - nikt nic o mnie nie wie. Żadnego zgłoszenia ze strony banku nie było. Jedni zaczęli zwalać na drugich.
    Zrezygnowałem bo takie podejście do klienta wróży cyrki.