Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna 2 1.8 - Błąd skrzyni automatycznej DP0 - Zwarcie do 12V

24 Mar 2019 08:28 387 7
  • Poziom 2  
    Witam,

Od dłuższego czasu walczę z problemem błędu informującym o zwarciu do 12V w automatycznej skrzyni biegów DP0 w Renault Laguna 2 PH1

Temat opiszę w skrócie od początku

1.5 roku temu ojciec sprowadził sobie ten samochód z Niemiec z przebiegiem 98000km (autentyk potwierdzony), po miesiącu jazdy samochodem skrzynia zaczęła mocno szarpać, wyrzucać na 3 bieg wręcz z hukiem. Samochód oddany do serwisu ASB gdzie zostały wymienione elektrozawory EVM oraz EVLU + wymiana oleju. Wszystko jeździło cacy przez miesiąc kiedy znów zaczęły pojawiać się błędy, samochód znów pojechał do tego samego serwisu z reklamacją, gdzie zostały sprawdzone i przeczyszczone wszystkie złącza skrzyni. O dziwo przez kolejny miesiąc znów jeździła cacy gdzie znów pojawił się problem...

Odkupiłem od ojca samochód... Gdy pojawia się błąd informujący o sprawdzeniu skrzyni... zostaje zrzucony bieg niżej na hydrauliczny, gdzie skrzynia w zakresie 1-3 bieg działa poprawnie, po zgaszeniu silnika i ponownym uruchomieniu błędu brak i skrzynia znów działa poprawnie

Na DDT2000 oraz TEXA w pamięci błędy informujące o zwarciu do 12V

Przejrzałem dokładnie wiązkę idącą do kasety hydraulicznej (rozebrane wtyczki - zdjęta izolacja - sprawdzone złącza) gdzie wszystko jest OK

Podmieniłem sterownik skrzyni (identyczne oznaczenie) i problem ten sam

Po przeglądaniu wiązki problem zniknął na jakiś czas gdzie myślałem ze coś ruszyłem i jest cacy do puki nie uruchomiłem klimatyzacji

Po uruchomieniu klimatyzacji zaczęła tymi błędami sypać jak szalona że na odcinku 50km chyba 8x wywaliła błąd - już nawet z wyłączoną klimatyzacją

W serwisówkach tej skrzyni również znalazłem numery błędów dotyczące powiązania z klimatyzacją

Niestety nie dysponuję CLIPem żeby móc dokładnie odczytać numer błędu, DDT2000 nic sensownego nie pokazuje, Delphi błąd nieokreślony, TEXA numer błędu z kosmosu P3ACC

Przerabiał ktoś taki problem?
    Dziś jeszcze zrobię cały przegląd instalacji również wiązki klimatyzacji choć po wstępnych oględzinach wszystko wygląda OK

Renault Laguna 2 1.8 - Błąd skrzyni automatycznej DP0 - Zwarcie do 12V
  • Poziom 15  
    Jeśli po włączeniu klimatyzacji sypie błędami i jeśli wiązka jest ok, to ja bym podmienił sterownik silnika.
  • Poziom 2  
    Hmmm.... tylko w Lagunie 2 wymiana sterownika silnika równa się z zakupem całego pakietu startowego
  • Poziom 2  
    Kurcze coś mi się nie chce wierzyć żeby problem leżał po stronie sterownika silnika, dziś odłączyłem sprężarkę klimatyzacji oraz wyciąłem wszystkie bezpieczniki za nią odpowiedzialne i na razie bez błędów dzień minął
  • Poziom 2  
    czy udało się naprawić usterkę mam bardzo podobną
  • Poziom 2  
    Niestety.... walczę z tym dalej :(

Choć ostatnio wymieniałem osobiście górną sondę lambdę i musiałem coś poruszyć, skrzynia 2 tygodnie pracowała jak nowa, później problem powrócił
  • Poziom 2  
    Czyli problem będzie dotyczył prawdopodobnie wiązki elektrycznej