Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Unitra Diora Amor - przestroje . Schemat identyczny Junior

gubarewa 24 Mar 2019 16:37 1512 2
 • #1
  gubarewa
  Level 8  
  W Polsce, w szczególnie dużej ilości były sprzedawane odbiorniki stołowe klasy popularnej przestrajane agregatami pojemnościowymi produkowane dawniej masowo przez ZR Diora. Odbiorniki te przestraja się trochę inaczej niż dotychczas opisywane odbiorniki wyższej klasy. Przyczyną tego jest zastosowanie w nich prostych głowic z mieszaczem samowzbudnym i strojenia agregatem pojemnościowym. Brak ekranowania głowicy UKF znacznie upraszcza zmianę wartości elementów. Trzeba jednak pamiętać o tym, że w odbiornikach z mieszaczem samowzbudnym często nie wystarcza prosta wymiana kondensatorów w obwodach strojonych. Podczas przestrajania nierzadko okazuje się, że dla wyższych częstotliwości pasma 87.5÷108MHz przestaje pracować heterodyna i trzeba zmieniać kondensatory sprzęgające w mieszaczu.
  Moze przyda się ta informacja.
  Unitra Diora Amor - przestroje . Schemat identyczny Junior
 • #2
  miro.nasz
  Level 26  
  Witaj!
  Masz schemat i podane kondesatory,które trzeba zmienić. Sprawdź czy kondestory,które są podane na schemacie są wymienione,jeśli nie to wymień.
  Po wymianie powinno zagrać.Zwróć uwagę na kondesator przy wejściu antenowym /C85/PRZY jego wymianie wzrośnie sygnał.
  Jak to sprawdzisz to nie kręć w cewkach napisz jak Ci to wyszło,jak gra i jakie stacje masz na początku skali i na końcu. Po Twoim opisie napiszę jak masz zestroić.

  Pozdrawiam Miro.Nasz
 • #3
  gubarewa
  Level 8  
  Dzięki, spróbuję.
  Wymieniłem kondensatory, teraz słyszę pasmo VHF-3 (100 - 108 MHz). Niektóre stacje można usłyszeć normalnie, a inne są zniekształcone. Być może istnieje odbiór na kanale lustrzanym.