Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Moje pierwsze car audio, co jak i gdzie

ferajna25 24 Mar 2019 16:52 384 3
    ferajna25
    Level 8  
    Witam, mam w planach zakup całego zestawu car audio, niestety jestem kompletnie zielony w tym temacie. Pomoże ktoś wszystko skompletować ? Znajomy doradzał dwudrożny zestaw odseparowany ale nie wiem ile w tym prawdy. Nie wiem czy będzie to potrzebne ale mogę dodać że montowane będzie to w seacie leonie 1.
    Budżet +/- 1k
    Z góry dziękuję za pomoc.
    Scorpus11
    Level 3  
    Za 1000zł nie zrobisz dobrego car audio
    jedyne co mogę tobie doradzić to żebyś podzielił sobie prace na etapy
    po pierwsze musisz zdecydować ile głosiników czy chcesz skrzynie ie basową, mid bas, albo czy chcesz mieć 2 czy 1 wzmacniacz czy wymieniasz wszystkie głośniki ijednostke (radio) dopiero jak zdecydujesz to możesz działać dalej
    za 1000zł możesz na razie wygłuszyć wszystkie drzwi i klapy i ewentualnie poprowadzić okablowanie
    ferajna25
    Level 8  
    jeśli chodzi o wygłuszenie to całe auto mam wygłuszone. kolega doradzał żeby zrobić z przodu dwa glośniki, tył bez głośników i tylko subwoofer do bagażnika i to wszystko pod jednego wzmaka. a jeszcze zapytam o opcje z subwooferem i bez niego, jak by to wyglądało ?
    adam_1991r
    Level 27  
    Na przód daj przykładowo excursion sx-6c. Suba jakiegoś rockforda, re audio. Coś co ma maksymalnie 200w rms. Do tego jakiś używany wzmacniacz chociażby axton impact c500x4. Do tego kable zasilające, spawalnicze 16mm². No i 2 pary rca