Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Smużenie obrazu w monitorze Samsung Syncmaster 2233SN

25 Mar 2019 12:29 459 6
  • Poziom 14  
    Witam. Obraz lekko smuży(w poziomie) w monitorze Samsung Syncmaster 2233SN podłączonym przez kabel VGA. Widać to bardziej np. na szarym tle, na białym mniej, generalnie trzeba się przyglądać z bliska, i nie da się tego zobaczyć na zdjęciach, dlatego też problem leży bardziej w kwestii zdrowia oczu i ich męczenia tzn. czy coś takiego nie może tego powodować? W związku z tym mam pytania. Czy jest to wina samego monitora, uszkodzonego kabla VGA( a może monitory podłączone w ten sposób po prostu tak mają?) i czy wymiana/zamiana podłączenia/kabla VGA na inny mogła by pomóc?, czy może problem leży w braku uziemienia w gniazdku?(jestem już umówiony z elektrykiem). Pozdrawiam.

Dodano po 1 [godziny] 58 [minuty]:

Sprawdziłem czy na zintegrowanej karcie jest podobnie, i jest. Więc przynajmniej można wykluczyć samą kartę jak i jej złącze VGA. Zostaje sam kabel , złącze VGA w monitorze, monitor i brak uziemienia w gniazdku. A może macie jakieś inne pomysły?
  • Poziom 14  
    Kabel zasilający podmieniony, problem dalej występuje. Macie jeszcze jakieś pomysły zanim kupię nowy kabel VGA? Jeśli chodzi o uziemienie w gniazdku , jest jeszcze nie zrobione. Może tu jest przyczyna. Jak problem nie zniknie po wezwaniu elektryka do gniazdka a następnie wymianie kabla sygnałowego zainteresuję się samym monitorem. Nie wiem tylko czy będzie się ewentualnie opłacało go naprawiać bo ma już prawie 9 lat.
  • Pomocny post
    Spec od monitorów
    Z opisanych objawów wygląda na matryce ( smuzenie w poziomie)

Uzyj programu ( nokia monitor test/ link Link ) , daj kilka foto.
    Dotyczy opcji
    Geometry,
    Convergence,

p.s
    :idea: małą szansa , że to np. elektrolityczne w zasilaczu / na płytce elektronik matrycy
  • Poziom 14  
    Próbowałem uruchomić ten program ale pojawia się taki komunikat.
    Smużenie obrazu w monitorze Samsung Syncmaster 2233SN

Próbowałem również uruchomić w trybie zgodności z różnymi systemami, również bez zmian. Moja wersja systemu to Windows 7 x64 Proffesional.
    Rozumiem że przy pomocy tego programu to smużenie było by widoczne?, Na zwykłym screenie nie będzie widać. Nie przeszkadza to w poprawnym wyświetlaniu obrazu, natomiast przy bliższym się przyjrzeniu jest to widoczne. Z tego co wiem trwa już jakiś czas a monitor dalej działa na szczęście. Chciałbym się zapytać czy takie rzeczy generalnie się reperuje, i czy da się to zrobić?
  • Pomocny post
    Spec od monitorów
    To jest program do testowania monitorów i matryc, ma wiele opcji.

Nokia Test jest płatny , może i w tym problem

użyj np. PL programu Link

Zobacz np. EIZO Monitor Test (z 2008)

:!: Lub ten Link
    - dla TV/tablets Link
    * na górze wybierasz opcje testowe obrazu
  • Poziom 14  
    lisek napisał:
    daj kilka foto.
    Witam. Rozumiem że masz na myśli zdjęcia z aparatu/telefonu? Jeśli to problem z matrycą to na print screenie nie będzie tego widać, dobrze myślę? Na początek wrzucę te z Eizo monitor test. Niektóre testy są dynamiczne, być może nie mają związku z problemem, tym bardziej że prosiłeś o "Geometry" i "Convergence", ale wrzucę wszystko, może nie zaszkodzi.
  • Poziom 14  
    O dziwo to smużenie jest bardziej widoczne po wzięciu do ręki aparatu, niż w rzeczywistości(a może to kwestia odświeżania, a to z kolei co innego). W załączniku przesyłam zdjęcia, mam nadzieję że jakość jest wystarczająca, robione były telefonem.