Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Karty/klucze All key lost - Karty/klucze sposoby, rozwiązania.

szymitsu21 23 Sep 2020 19:32 31755 437
Bosch
  • Bosch
    adam7009

Level 40  
    passat to nie audi ,mam taki klucz org.ze serwisu gdy byś potrzebował.
    dk1
    Level 12  
    Witam

Ja mam dwa pytania: czy da się do passata B7 keyless dopisać zwykły klucz ? bo próbowałem na kilka sposobów niby zapisuje niby jest ale auto go nie rozpoznaje.
    A drugie pytanie czy ktoś z was już czyścił klucze jtagiem od smoka, chciałem wyczyścić klucz z audi B8 na PCF7945, podłaczyłem wg schematu, nie czyta,nie zapisuje, nic nie robi.
    adam7009

Level 40  
    Nie próbowałem ,ale może nie iść bo keyles ma inny transponder.
  • Bosch
    szymitsu21
    Moderator of Cars
    dk1 wrote:
    Witam

Ja mam dwa pytania: czy da się do passata B7 keyless dopisać zwykły klucz ? bo próbowałem na kilka sposobów niby zapisuje niby jest ale auto go nie rozpoznaje.
    A drugie pytanie czy ktoś z was już czyścił klucze jtagiem od smoka, chciałem wyczyścić klucz z audi B8 na PCF7945, podłaczyłem wg schematu, nie czyta,nie zapisuje, nic nie robi.

Ja próbowałem klucze czyścić.
    Też bez powodzenia....
    dk1
    Level 12  
    czyli nie jestem sam. Czyli funkcja która jest a nie działa

Dodano po 1 [minuty]:

adam7009 wrote:
    Nie próbowałem ,ale może nie iść bo keyles ma inny transponder.

Ma inny, ale myślałem że może idzie dopisać zwykły ID48.
    rnd0mb
    Level 26  
    Dzień dobry,
    problem z programowaniem czystych kluczy citroen c4 2005, bsi Johnson Controls - podczas procedury uczenia kluczy w diagbox, na etapie komunikatu 'wyłącz zapłon', po jego wyłączeniu otrzymuje komunikat Błąd komunikacji między bsi a interfejsem diagnostycznym. Pin oczywiście znany i zgodny, sam interfejs w porządku, inne samochody przyucza bez problemów.
    ziomek-33
    Level 14  
    Mam problem z dopisaniem karty do Renault Koleos.
    Zakupiłem używana z logo koleos i wyczyściłem ją advanced code Evo.
    Programowalem Renault ecu tool, cały proces pięknie przechodzi, karta koduje się pod VIN jednak działa tylko odpalanie. Centralny zamek i HF nie działają. Jaka może być przyczyną? Próbowałem 3 różnych kart: od koleosa 2 szt. i megane III. Za każdym razem taka sama sytuacja.
    adamski123
    Level 20  
    Możliwe że źle wyczyszczona karta
    ziomek-33
    Level 14  
    Odczytuje jako odblokowana i wysyła sygnał. Nigdy nie miałem problemu z kodowaniem tych kart po odblokowaniu do megane III czy też Laguny III. Pierwszy raz mi się trafił koleos i problem.
    oktik
    Level 14  
    Karta od m3 jest inna. Pozornie są podobne. Nie są wymienne.
    Kartę od koleosa źle wyczyściło na bank.
    kaczor2502
    Level 13  
    ziomek-33 wrote:
    Mam problem z dopisaniem karty do Renault Koleos.
    Zakupiłem używana z logo koleos i wyczyściłem ją advanced code Evo.
    Programowalem Renault ecu tool, cały proces pięknie przechodzi, karta koduje się pod VIN jednak działa tylko odpalanie. Centralny zamek i HF nie działają. Jaka może być przyczyną? Próbowałem 3 różnych kart: od koleosa 2 szt. i megane III. Za każdym razem taka sama sytuacja.

Do koleosa jeszcze nie udało mi się karty wyczyścić tak by działała, nowe za każdym razem się dopisują i działają prawidłowo. W ACE często nawet karty z M3 uwalało, od czasu co uwaliło mi 3 układy pod rząd do czyszczenia używam key tool-a i nie mam z tym problemu.
    ziomek-33
    Level 14  
    Jak możesz to napisz mi na pw gdzie kupujesz pewne karty do koleosa
    oktik
    Level 14  
    Zainteresowanie na rynku kartami do Koleosa jest tak bardzo żadne, że nie ma sensu nawet się na zapas towarować tym. Swojego czasu popełniłem ten błąd z 10szt zeszła ... jedna.
    oktik
    Level 14  
    Eeee tam. Przyjmuje każdą, która ma poprawny prekod.
    kruki1
    Level 13  
    Witam.
    Peugeot C8 rocznik 2008. Potrzebuję dobrać odpowiednia płytkę z elektronika 2 przyciskowa.
    Po Vinie wychodzi ze kompletny kluczyk ma oznaczenia 649091 lub 014593 Delphi.
    Może ktoś wie jaka to płytka?
    Klient jest z daleka a boi się rozebrać kluczyk.
    Sivyx
    Level 16  
    Witam. Zdecydowałem się na zakup czegoś do 10 000pln. Chodzi mi po głowie im508 + xp400 i g-box.. Czy może lepiej iść w vvdi ale na wszystko budżet chyba przymały. Chodzi mi głownie o klucze, immo, licznik. Za wszelkie podpowiedzi będę wdzięczny. Pozdrawiam
    adamski123
    Level 20  
    Witam ja kupiłem na alliexpres vvdi2 full za5200zł i cgdi mb za 2500zł i przydał by się jeszcze lonsdor to akurat kupiłem u polskiego dystrybutora jak chcesz mogę podesłać linki od kogo kupiłem
    Sivyx
    Level 16  
    Dzięki za odp. Też myślałem nad tym zestawem, oprócz Lonsdora(możesz napisać czemu wybór padł na niego), Chyba lepsza opcja cgdi niz vvdi mb, ale w PL i ta i ta opcja droga. Ogólnie szukam czegoś z PL rynku, próbuje dotacje ogarnąć. Tak mi się marzy popracować na NIE "ryżowcu".
    Autel im508 z xp400 z tego co słyszałem sporo ogarnia i jest opcja g-boxem za 8500zł wziąć. Europe ponoć fajnie idzie Bmw fem/bdc, vag immo 5 i mqb, MB rusza do 3rd gdzieś widziałem, ze z gboxem dobrze to wygląda. Ma ktoś, pochwali się??:)
    szymitsu21
    Moderator of Cars
    kruki1 wrote:
    Witam.
    Peugeot C8 rocznik 2008. Potrzebuję dobrać odpowiednia płytkę z elektronika 2 przyciskowa.
    Po Vinie wychodzi ze kompletny kluczyk ma oznaczenia 649091 lub 014593 Delphi.
    Może ktoś wie jaka to płytka?
    Klient jest z daleka a boi się rozebrać kluczyk.

Myślę, że to jedyny słuszny sposób.
    adamski123
    Level 20  
    Koledzy jak dopisać do Laguny 3 BCM virgin za pomocą Renault ECU TOOL ? W manuału nie mogę znaleść , program prosi o podanie ISK.
    adamski123
    Level 20  
    Temat ogarnięty kod ISK jest w sterowniku silnika
    kaczor2502
    Level 13  
    Citroen C5 2002, brak kluczy. Mam na stole BSI z motorolą mc912dg128acpv maska 3k91d. Posiada ktoś rozpiskę pin-ów by zrobić odczyt carprog-iem ? O ile carprog jest w stanie to odczytać.
    castin
    Level 24  
    Podaj numer tego BSI, producenta.
    Może ten podpasuje
    kaczor2502
    Level 13  
    castin wrote:
    Podaj numer tego BSI, producenta.
    Może ten podpasuje

Sagem 21654442-7A
    Tommy93
    Level 2  
    Quote:
    Ja mam pytanie odnośnie kluczyka do renault Kangoo z 2001 roku z mikrokontrolerem Atmel U9280M. Czy jest mozliwośc zakodowania używanego kluczyka? Czy centralny koduje się automatycznie z immo?

Karty/klucze All key lost - Karty/klucze sposoby, rozwiązania. Karty/klucze All key lost - Karty/klucze sposoby, rozwiązania.

Czy ktoś może pomóc w pre-kodowaniu tego chipa? Będę wdzięczny choćby za jakieś wskazówki jakim zrobić to programem, jeśli ktoś to wcześniej robił. Mam uszkodzony ten chip na pilocie i chcę wstawić nowy, a potem przyuczyć go do samochodu, np. Clipem. Najbardziej zależy mi na centralnym. Mam też dwa używane piloty, zakodowane do innego samochodu, gdzieś czytałem. że ponoć da się wyczyścić EPROM. Nie wierzę w to, że temat jest tak ciężki, że nie ma możliwości tego ogarnąć i pozostaje tylko dorabiany centralny z uniwersalnego kluczyka.