Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Netiaspot, a dodatkowy drugi router

piottrrek 25 Mar 2019 13:02 171 3
  • #1 25 Mar 2019 13:02
    piottrrek
    Poziom 2  

Witam wszystkich.

Mam w domu internet od Netii i zainstalowany router netiaspot w przedpokoju. Chciałbym podłączyć dodatkowy router (TP Link TL-WR340G), w pokoju, aby rozdzielał on internet na dwa komputery stacjonarne. Próbowałem wcześniej po prostu podpiąć taką małą kostkę rozdzielającą, ale obsługa na fb z Netii stwierdziła, że tak się nie da i polecili podpiąć drugi, własny router. Podałem im MAC nowego routera, żeby wprowadzili go do systemu, ale Pan stwierdził, że potrzebna jest konfiguracja TP Linka i nie może mi pomóc zdalnie. Proszę o pomoc.

Tutaj zamieszczam mój schemat podłączenia i ogólny pogląd jak chcę, żeby to wyglądało: Netiaspot, a dodatkowy drugi router

Wiem, że prościej byłoby podłączyć drugi kabel do drugiego komputera w netiaspot, ale pod terakotą mam pociągnięty do pokoju tylko jeden kabel, a nie chcę ciągnąć drugiego i przyklejać go gdzieś po ścianach, żeby ktoś się kiedyś zaczepił i zabił ...
    Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

0 3
  • Pomocny post
    #3 25 Mar 2019 14:01
    LBJ
    Poziom 14  

Spróbuj ustawić w TP-340 :
    WAN Connection Type: Dynamic IP
    (zakładka Network po lewej stronie)
    Zamiast tego TP linka można dać dowolny Switch (koszt ok 35 zł)

0
  • #4 25 Mar 2019 15:56
    piottrrek
    Poziom 2  

Robię wszystko wg tego schematu, ale mam problem z punktem o DHCP. Nie mogę uruchomić zakładki DHCP settings - wyrzuca 404 not found
    Edit1
    Zacząłem ustawiać to poza DHCP na komputerze 1 i nie ma internetu, a na komputerze 2 jest...

Edit2
    Właściwie to na obu kompach na zmianę jest, ale nie na obu jednocześnie...

Edit3
    Udało mi się wyłączyć DHCP w tplinku, skorzystałem z Explorera i tam wyswietlilo stronę, ale jak tylko podepne drugi komputer pod kolejny LAN wszystko się krzaczy, raz działa na jednym raz na drugim. Jakieś pomysły?

Edit4
    Dobra udało mi się to ustawić. W tplinku ustawiłem LAN na 192.168.1.253 a nie 254 tak jak polecali w poradniku (254 to netiaspot).

Dziękuję za wszystkie porady, temat do zamknięcia ;)

0