Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] NVidia GeForce 9500GT po instalacji dzwiek trzeszczy

newmp3 25 Mar 2019 17:30 531 3
    newmp3
    Level 14  
    Witam,
    Mam kartę graficzna NVidia GeForce 9500GT, po jej zainstalowaniu oraz zaktualizowaniu sterowników mam problem z dźwiękiem, po chwili słuchania muzyki zaczyna straaasznie trzeszczeć, instalując starsze sterowniki jest tak samo. W Panelu Sterowania ustawione wszystko na kartę dźwiękową. Po odinstalowaniu karty graficznej wszystko wraca do normy, dźwięk działa jak należy. Obraz idzie za pomocą kabla HDMI do TV
    W ustawieniach NVidia na złączu HDMI zmieniłem opcje na dźwięk wyłączony i po restarcie dalej to samo

NVidia GeForce 9500GT po instalacji dzwiek trzeszczy
    sylweksylwina
    Moderator of Computers service
    Grafika ma podłączony przewód SPDIF jak rozumiem? Czy po prostu problem z inną kartą dźwiękową jest? Reszta konfiguracji była by pomocna.
    newmp3
    Level 14  
    Nie grafika tylko i wylacznie przez HDMI karta dźwięk to ESI Maya 44 PCI. Zintegrowana wyłączona w BIOS

Dodano po 19 [godziny] 47 [minuty]:

Zauwayżłem że po instalacji instaluje się równiez NVidia virtual audio, deinstalacja przez menedżer nic nie daje, szukałem starszych sterowników i każda wersja instaluje te sterowniki, w instalacji zaawansowanej brak możliwosci pominięcia tego.
    newmp3
    Level 14  
    Zainstalowanie sterowników "chipset" motherboard pomogło.