Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CANON/I-SENSYS/LBP 7018C - Reset chipów w tonerach

25 Mar 2019 19:05 252 1
  • Poziom 1  
    Witam Szanownych Użytkowników,

Zgęszczając temat napiszę, że w drukarce skończyła mi się zawartość czarnego tonera. Po zakupie i zamontowaniu w przeciągu kilku dni skończyły 3 pozostałe (kolorowe) co jest dla mnie ogromnym zaskoczeniem- szczególnie pod względem finansowym i jest na chwile obecną poza moim budżet . Chciałbym korzystać tylko z czarnego, natomiast nie mogę nigdzie doszukać się tej opcji, aby zignorować brak kolorowych.

Po kilku godzinach spędzonych w Internecie, doszukałem się informacji na temat resetu chipów i napełnieniu zbiorników jakimś magicznym pyłem, aby drukarka mogłą spowrotem drukować. Idąc tym tropem doszukałem się nawet informacji, że ok 30% zasobu dalej znajduje się w tonerach a przesłanie o ich braku pojawia się przedwcześnie .

Dlatego pytanie. Gdzie mam kupić taki resetor chipów, bo zagłębiając się w tą materie doszukałem się nawet takiego urządzenia, tylko nigdzie informacji czy będzie odpowiednie do moich tonerów. Planuję zresetować kolorowe, aby używać wyłącznie czarnego, który jak rzekomo twierdził sprzedawca, ma mi starczać na około 1000 stron.

Móje pytanie do fachowców z tej materii dotyczy także altenatywnego rozwiązania, czyli nawet projekcja takiego amatorskiego resetora chipów, jeżel jego wykonanie, co z reguły się zdarza- jest balalna w wykonaniu, choć nie twierdze, że się nie mylę.

Reasumując, określe się za pomocą 3 pytań:
    1. Gdzie znajduje się opcja zignorowania braku tych tonerów dla Windows7?
    2. Gdzie mogę kupić resetor chipów kompatybilny z moimi tonerami?
    3. Czy jest możliwe wykonanie takiego resetora chipów samemu?
    DRUKARKA: CANON I-SENSYS LBP 7018C

Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

• Poziom 34  
    Po co się bawić w takie rzeczy, nie lepiej kupić już gotowy chip za około 5 zł.