Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 230 RM-1172 - Brak zasięgu orange: Puste pole. inne karty sim działają,

25 Mar 2019 22:35 222 1
  • Poziom 15  
    Witam:)

Mam na serwisie telefon Nokia 230 dual sim RM-1172. Problem jest taki, że nie działa karta ORANGE. Wszyscy pozostali operatorzy działają. Telefon kupiony w RTV euro, więc fabrycznie bez sim locka.

Klientka w zeszłym roku przyniosła do mnie ten telefon z tą samą usterką, ale odesłaliśmy na końcówkę gwarancji, została wymieniona płyta główna na nową z nowym IMEI. Działało rok, nagle znowu nie działa tylko orange. Już jest po gwarancji.

Zaktualizowałem soft programem nokia software recovery tool, nic nie dało. Wrzuciłem soft kluczem best bb5, z ustawieniami fabrycznymi, niestety nadal bez skutku.

Karty plus, virgin, t-mobile, play działają na obu slotach, tylko orange nie działa jak na złość, a akurat klientka ma orange. Wymiana karty nie pomaga, inny nr orange tez nie działa. Jak włożymy kartę orange, zamiast komunikatu "brak karty sim" jest po prostu puste pole i jest nieaktywne.

Będę wdzięczny za porady. Radziłem się znajomych po serwisach, każdy ręce rozkłada, nikt nie miał takiego dziwnego przypadku.
  • Poziom 21  
    A na ręcznym wyszukiwaniu sieci znajduje Orange? Czy z kartą Play uda się wyszukać Orange i zalogować się do tej sieci?