Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Brother 8380DN - Zacina papier na wejściu

26 Mar 2019 10:37 231 3
 • Poziom 23  
  Z drukarką 8380DN jest następujący problem: z 2 miesiące temu zrobiłem kompleksowy remont - wyczyściłem laser, skaner i adf, wymieniłem wałki fusera i rolki pfkit 1 - wszystkie materiały miały znacznie przekroczone nominalne przebiegi, ale drukarka do końca działała w miarę normalnie.

  Po remoncie wydrukowałem jakieś 5k stron, bez żadnych problemów, po czym drukarka poszła w odstawkę jako zapasowa. Kilka dni temu została podstawiona za inną i praktycznie od samego początku zaczęły się problemy z zacinaniem papieru przy pobieraniu z szuflady. Są w zasadzie dwie opcje, albo kartka stanie ledwo podniesiona z podajnika, albo chwilę pobuczy (prawdopodobnie dźwięk ślizgającej się po papierze rolki) po czym wyjdzie z zagnieceniem gdzieś w 2/5 długości, mniej więcej w miejscu jak są czujniki przy rolkach. Są też oczywiście opcje pośrednie, czyli wejdzie głębiej i dopiero stanie lub przejdzie normalnie. Na kartkach które przejdą często w tym miejscu jest 'rysa' jakby zawadzały o coś ostrego, ale po prostu nie widzę w tym miejscu nic co mogłoby to powodować.

  Możecie podpowiedzieć, gdzie i jak szukać usterki ? Gdyby za każdym razem nie mogło zassać, obwiniałbym tą szerszą rolkę nad rolkami pfkita. Jednak osobną kwestią są te zagniecenia i nie wiem co je powoduje.

  Dodam jeszcze, że z ręcznego podajnika drukuje normalnie, jak gdyby nigdy nic.

  EDIT: większość problemu bierze się z szuflady, po podmianie na szufladę od 5250 na razie działa. W szufladzie wymieniałem wcześniej tę wkładkę od pobierania papieru ale nowa wygląda normalnie. Ogólnie cała szuflada wygląda ok a jednak mimo to coś jej dolega.
 • Spec od drukarek
  Czy aby na pewno masz dobrze ustawiony rozmiar papieru w tej szufladzie ?
 • Poziom 23  
  W drukarce i szufladzie jest normalnie ustawione A4.
  Problem musi być mechaniczny, ale na razie nie udało mi się znaleźć jakiegoś defektu. Jak znajdę jeszcze jedną wolną szufladę od 5250DN (pasuje w 100%) to przełożę z tej niby uszkodzonej od 8380 wkładki i zobaczę, czy to wina tych wymienionych elementów, czy samej szuflady.
 • Poziom 23  
  Do drukarki kupiłem nową szufladę i wszystko działa jak się należy. W starej szufladzie nie dopatrzyłem się żadnego defektu, a mimo to powoduje zacięcia.