Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Texa PolandTexa Poland
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VOLVO FM 12 2003 CIĘŻAROWY - Nawiew ciągle dmucha na gorąco.

26 Mar 2019 15:49 450 4
  • Level 2  
    Witam,

To mój pierwszy post tutaj, więc dzień dobry wszystkim! Przeszukałem forum by odnaleźć sugestie rozwiązania problemu, ale nie znalazłem podobnej sytuacji. Otóż tak:

W moim VOLVO FM 12 2003 r. nawiew działa, ale dmucha tylko gorącym powietrzem. Regulacja siły nawiewu działa. Przy regulacji temperaturą na najgorętszym powietrze jest bardzo gorące, a przy najchłodniejszym po prostu gorące (czuć delikatną różnicę jakby "klapa" rozdzielająca przepływ powietrza nie domykała się). Wymienialiśmy już panel sterowania klimatyzacją, ale problem wciąż występuje. Podejrzewałem czujnik temperatury wewnętrznej kabiny ale wygląda na sprawny, oczyszczony i wiatraczek się kręci. Serwis klimatyzacji sugeruje, że to nie wina klimy.

Czu sugerujecie sprawdzenie mechanizmu jakiegoś zaworu który rozdziela to powietrze ciepło/zimno? Jeśli tak to gdzie on może być i czy ciężko się do niego dostać?

Albo może jakiś inne rozwiązanie bo ja nie wiem... już jedno lato przeżyłem na gorącym i chciałbym to naprawić.
  • Texa PolandTexa Poland
  • Level 43  
    Marcus1990 wrote:
    Podejrzewałem czujnik temperatury wewnętrznej kabiny ale wygląda na sprawny,
    diagnostyka układu,podgląd parametrów tylko tak go sprawdzisz. Klapa nastawnika temperatury działa? Słychać zmiane przepływu powietrza jak dmucha na max?
  • Texa PolandTexa Poland
  • Level 2  
    Dzięki za szybką reakcję.

Jedyne słyszalne zmiany obserwuję przy regulacji kierunku nawiewu np z szyby na nogi albo na kabinę, wtedy po 1-2 sekundach ustawia się na dany obszar. Przy regulacji temperatury nie słychać.
  • Level 43  
    Bez diagnostyki nic więcej. Może być uszkodzony zawór wpuszczający wodę do nagrzewnicy . Leć po wężach.
  • Level 2  
    Ok, na dniach postaram się wykonać diagnostykę i zdam relację. Pozdrawiam.