Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Delonghi ECAM 23.450 Cappucino - błąd zamocuj aparat zaparzający

jaru76 26 Mar 2019 18:58 1176 5
 • #1
  jaru76
  Level 15  
  Witam szanownych specjalistów od ekspresów, proszę o poradę i sugestie naprawy.
  Po włączeniu ekspresu, expres przechodzi w tryb auto diagnostyki i podgrzanie wody. Po czym rusza zaparzacz przechodzi cały swój cykl pracy i staje w pozycji umożliwiającej jego wyciągnięcie. po całym tym cyklu pojawia się komunikat "ZAMOCUJ APARAT ZAPARZAJĄCY".
  Zaparzacz jest czysty i nasmarowany, tłok chodzi bez oporów, sito infuzora czyste. Nie wiem czy dobrze to opisze ale tłok z całym termoblokiem również jest czysty. Z expresu zdemontowałem pompę i sprawdzałem na krótko wiec mogę powiedzieć, jest sprawna. Brak mi jakichkolwiek pomysłów.

  Bardzo proszę o podpowiedzi w dalszej diagnostyce.
 • #2
  nioop

  Home appliances specialist
  Na górze pod panelem, jest na generatorze mikrowłącznik.
  Trzeba sprawdzić, czy blok go naciska kiedy podchodzi do góry, to on odpowiada za wykrycie bloku.
  Jeśli go nie naciska, to pewnie przekładnia się rozkręciła, jeśli naciska, to sprawdzić sam mikrowłącznik.
 • #3
  jaru76
  Level 15  
  Witam i dziękuje za zainteresowanie. Wracając do przeprowadzenia diagnostyki expresu, sprawa wygląda następująco. Mikroprzełącznik wykręciłem i jest sprawny. Sam tłok od termobloku jak naciskam to dość ciężko pracuje, ale dochodzi do końca i na mikroprzełącznik naciska. Jedno co zauważyłem podczas pracy, że zaparzacz jak dojdzie do góry i najedzie na tłok termobloku to nie dochodzi do mikroprzełącznika i nie daje sygnału sterującego. I teraz proszę o pomoc jak sprawdzić czy przekładnia jest rozkręcona. Przypuszczam, że będzie też potrzebna regulacja podciągnięcia zaparzacza z termoblokiem do góry tylko nie wiem jak to wykonać.
 • #4
  nioop

  Home appliances specialist
  No niestety, musisz całą przekładnię wyjąć i jedyną metodą by to sprawdzić, jest próba jej dokręcenia.
 • #5
  jaru76
  Level 15  
  Witam, nioop faktycznie przekładnia była rozkręcona. Wpadłem na to przed wykręceniem przekładni. Debatując nad rozkręceniem co w jakiej kolejności najpierw, zdemontowałem zaparzacz. Potem złapałem za uchwyt zaparzacza i jak się okazało miał luz osiowy w granicach 5mm, i był to ten luz którego brakowało do naciśnięcia mikroprzełącznika w termobloku. Expres działa bez zarzutów, bardzo dziękuje za pomoc. Temat uważam za zamknięty.
 • #6
  staszekkap
  Level 10  
  Witam; Mam pytanie dotyczące siły i momentu dokręcenia tej śrubki mocującej termoblok. Jak mocno dociągnąć śrubę? W jakiej odległości po dociągnięciu musi tyć obudowa tłoka od mikrowyłącznika?