Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tablet Dell Venue 11 Pro - nie działą dotyk przy instalacji windows

LuKa_86 26 Mar 2019 18:58 1002 21
 • #1
  LuKa_86
  Level 5  
  Witajcie, coś się stało z moim tabletem ze system nie chciał się uruchomić, postanowiłem ze zainstaluje Windowsa 10 od nowa. Mam Windowsa na pendrive ale niestety jak uruchamia się instalka to nie mogę nic zrobić ponieważ dotyk nie reaguje ani podpieta myszka, przez co nie moge wejsc w dalszy etap instalacji. Co zrobic ??
 • #2
  Borygo123
  Level 27  
  Spróbuj zintegrować sterowniki do urządzeń wejściowych z instalacją W10. Możesz też zainstalować W8.1 (pierwotny system) i następnie go aktualizować do W10.
 • #3
  LuKa_86
  Level 5  
  Jak zintegrować ??

  Ponieważ z Windows 8 jest tak samo ze uruchamia się instalka ale niestety dotyk na tablecie nie działa u nie mogę przejść dalej.
 • #4
  Dziarski Hank
  Level 33  
  włącz go i od razu naciskaj górny przycisk regulacji głośności z lewej strony ekranu. Z menu wybierz Diagnostics i sprawdź, czy przechodzi wszystkie testy.
 • #5
  LuKa_86
  Level 5  
  Wszystkie testy przechodzi i tam dotyk działa idealnie.
 • #7
  LuKa_86
  Level 5  
  Niestety ale nic nie pomaga :( dalej jak pojawia sie okno do instalacji systemu windows to dotyk nie działa i nie moge wcisnac "dalej".
 • #8
  ABLublin
  Photocopiers specialist
  Użyj huba USB podepnij myszkę i klawiaturę i pendrive.
 • #9
  LuKa_86
  Level 5  
  Wczoraj zamówiłem, ( usb hub ) jutro będę miał to zobaczę.
 • #10
  ABLublin
  Photocopiers specialist
  Ja tak robiłem mam ich trochę .
 • #11
  Trzyzet
  Level 23  
  Do tabletów na Windowsie producent czasami udostępnia cały gotowy obraz systemu do wrzucenia na flashdrive np. Rufusem. Chinole od Linxa tak mają na pewno.
 • #12
  LuKa_86
  Level 5  
  Panowie, Windows zainstalowany. Na początku nic nie działało, ale po zainstalowaniu sterowników jest działa. Ale jest mały problem nie mam ikony WiFi :-( patrzyłem na internecie to jest jakaś informacja ze trzeba jakieś aktualizacje odinstalować. Stwierdziłem a zainstaluje Windows 8.1. i tez jest problem bo przy instalacji jest komunikat ze dysk zablokowane żeby wyłączyć to w Ustawieniach. A jak tam zaglądam to wszystko nieaktywne.

  Może miał ktoś problem z tym wifi i go rozwiązał ??
 • #13
  Dziarski Hank
  Level 33  
  Pokaż, co masz w menadżerze urządzeń. Karta włączona w biosie?
 • #15
  Borygo123
  Level 27  
  Masz jedno nieznane urządzenie. Rozwiń właściwości jego.
 • #18
  LuKa_86
  Level 5  
  Niestety ten z linku nie pasuje.

  ale to sa sterowniki do jakiegos czujnika zbliżeniowego, po instalacji tego wifi sie pojawi ??
 • #19
  Borygo123
  Level 27  
  We właściwościach urządzenia zmień ścieżkę wystąpienia na identyfikator sprzętu (nie zauważyłem wcześniej tego) i podaj tutaj ten numer (nie zdjęcie, tylko go skopiuj, ale prawdopodobnie będzie to ten sam numer). Ogólnie wszystkie sterowniki do niego masz na stronie Della https://www.dell.com/support/home/pl/pl/plbsd...t/product/dell-venue-11-pro-7000-7140/drivers (tylko wybierz swój model). Zacznij od sterowników chipsetu i prawdopodobnie pojawią się nowe urządzenia do zainstalowania. Wśród nich powinien być sterownik od WiFi.
 • #20
  LuKa_86
  Level 5  
  Niestety, wybrałem mój model zainstalowałem wszystkie sterowniki i nic 😞, dlatego pomyślałem ze wrócę do windowsa 8.1. Ale niestety lipa pojawia sie komunikat ze dysk jest zablokowany przez bitlocker. A w ustawieniach mam wszystko wyłączone. Zdjęcia poniżej  Ale znalazłem coś na stronie dell.
  „Użytkownicy tabletów Dell Venue 8 Pro i Venue 11 Pro 5130 napotkali problemy z łączeniem się z siecią WiFi, które wystąpiły po aktualizacji systemu Windows. W przeszłości występował problem z kolejnością instalowania dwóch kluczowych aktualizacji od firmy Microsoft. Obecnie jest on już usunięty. Klienci, którzy zainstalowali aktualizacje KB2887595 i KB2903939 bez wcześniejszego zainstalowania aktualizacji KB2883200, tracili połączenie z siecią WiFi. W celu usunięcia tego problemu należy wycofać co najmniej dwie sprawiające problem aktualizacje — KB2887595 i KB2903939 — a następnie uruchomić system ponownie i zainstalować wszystkie aktualizacje. Firma Microsoft zastosowała mechanizm, który gwarantuje prawidłową kolejność instalowania aktualizacji. ”
  Jak odnaleźć te aktualizacje i je usunąć ??
 • #21
  Borygo123
  Level 27  
  Aktualizacje znajdziesz w panelu sterowania, programy i funkcje i tam będzie opcja wyświetl zainstalowane aktualizacje. Szukasz ich i je odinstalowujesz.
 • #22
  LuKa_86
  Level 5  
  Niestety ale nie mam mozliwosci odinstalowania, brakuje takiej zakładki 😞 a to pewnie dlatego ze zainstalowałem Windows 10 ze strony microsoft. Pewnie wszystko jest już w windowanie i nie można osobno odinstalować. Może jakiś inny pomysl, bo ja już wymiękam.

  Może macie jakiś sposób żeby usunąć ta blokadę dysku, to zainstaluje spowrotem Windows 8

  Dodano po 2 [godziny] 33 [minuty]:

  Dobra, wielkie dzięki za starania ale w końcu udało się. Znalazlem jakieś stare sterowniki zainstalowałem i działa .