Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hulajnoga BMS B-3664-10S dla M365 bateria. Brakuje opisu złącza.

26 Mar 2019 20:19 507 1
  • Poziom 10  
    Cześć,
    Czy możecie proszę podpowiedzieć jak jest zbudowany BMS B-3664-10S wykorzystany w hulajnodze M365? zdjęcia poniżej...
    Brakuje opisu złącza 3 przewody (zielony, żółty, biały)

Czy w takiej baterii po podłączeniu (moduł baterii wymontowana, podłączana tylko ładowarka) powinno nastąpić ładowanie baterii? U mnie się tak nie dzieje dlatego pytam czy nie musi być 'wymuszony' jakiś dodatkowy stan napięć na innych liniach (w tym wypadku konektor bez opisu). Według mnie nieopisane sygnały będą powiązane z czujnikiem temperatury ogniw, więc nie podłączenie nie powinno wpływać na rozpoczęcie ładowania.

Kolejne pytanie jest, w jaki sposób kontroler otrzymuje informację o stanie poszczególnych ogniw? Informacja ta może być odczytana np. z aplikacji M365 Battery poprzez bluetooth jako C01, C02....

U mnie problem jest taki że po podłączeniu ładowarka ładowarki do hulajnogi nie jest ładowana, (brak błędu na LEDach BMSa, ładowarka sprawdzona z inną hulajnogą) dodatkowo po podłączeniu się aplikacji M365 z kontrolerem nie jest on wstanie podać info o poszczególnych ogniwach (informacja N/A).
    Za pomoc/podpowiedzi będę wdzięczny :)
  • Poziom 11  
    Najprawdopodobniej jest to złącze balansera ogniw wewnątrz baterii.