Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vestfrost KF285 - Nie działa zamrażarka- termostat czy agregat?

26 Mar 2019 20:47 288 1
  • Poziom 2  
    Nie działa zamrażarka, po wyłączenie chłodziarki i włączeniu wyłącznika na szybkie zamrażanie też nie działa, ale agregat się podgrzeje. Zmierzyłem wartość prądu pobieranego przy włączonej tylko chłodziarce jest 0,6A po wył. chłodziarki i przy stanie zarówno włączeniu przycisku szybkiego zamrażania jak w stanie jego wyłączenie pobór prądu wzrasta ponad 1,5A. Co może być przyczyną termostat czy agregat? Za trafną diagnozę będe wdzięczny.
    Pozdrawiam .Kazu
  • Poziom 11  
    U Ciebie są dwa agregaty - jeden dla lodówki, a drugi dla zamrażarki (ten od zamrażarki ma na sobie taką plastikową wytłoczkę na skropliny).
    Postaraj się dostać do termostatu od zamrażarki (na górze nad drzwiami od lodówki) i połącz przewody brązowy z czarnym (podaję kolory przewodów jakie były u mnie przy termostacie zamrażarki).
    Jak po zwarciu tych przewodów agregat ruszy, to termostat jest padnięty.

Teraz przy okazji ja zadam pytanie, bo problem mam podobny, a nie chcę zakładać nowego tematu.
    Lodówko-zamrażarka Vestfrost SW 312 - nie chodzi zamrażarka.
    Po sprawdzeniu wyszło, że termostat zamrażarki dokonał żywota.
    Nie chcę go wyciągać przed kupnem nowego, bo kapilara ma aż 2000mm i chciałbym wyciągając stary przeciągnąć sobie "pilot" do wciągnięcia kapilary nowego.
    Z oznaczeń wyszło, że jest to termostat Danfoss 077B2240 ( dokładnie 077B2240L )
    Szukajka Google podaje, że jest to zamiennik 077b2440 ; 32003770
    Znalazłem co prawda w jednej firmie 077b2440/32003770 , ale z przesyłką kosztuje prawie 90pln.
    Może ktoś z kolegów podpowie, czy tylko takie mogę zamontować, czy też jest jakiś warty polecenia (ze względu na jakość i cenę) odpowiednik.

Pozdrawiam.

Czy np. termostat Danfoss 077b2077 z powodzeniem nada się jako zamiennik?