Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Vestfrost KF285 - Nie działa zamrażarka- termostat czy agregat?

kazimierzchoinacki 26 Mar 2019 20:47 1014 1
    kazimierzchoinacki
    Level 2  
    Nie działa zamrażarka, po wyłączenie chłodziarki i włączeniu wyłącznika na szybkie zamrażanie też nie działa, ale agregat się podgrzeje. Zmierzyłem wartość prądu pobieranego przy włączonej tylko chłodziarce jest 0,6A po wył. chłodziarki i przy stanie zarówno włączeniu przycisku szybkiego zamrażania jak w stanie jego wyłączenie pobór prądu wzrasta ponad 1,5A. Co może być przyczyną termostat czy agregat? Za trafną diagnozę będe wdzięczny.
    Pozdrawiam .Kazu
    Keflavik
    Level 11  
    U Ciebie są dwa agregaty - jeden dla lodówki, a drugi dla zamrażarki (ten od zamrażarki ma na sobie taką plastikową wytłoczkę na skropliny).
    Postaraj się dostać do termostatu od zamrażarki (na górze nad drzwiami od lodówki) i połącz przewody brązowy z czarnym (podaję kolory przewodów jakie były u mnie przy termostacie zamrażarki).
    Jak po zwarciu tych przewodów agregat ruszy, to termostat jest padnięty.

Teraz przy okazji ja zadam pytanie, bo problem mam podobny, a nie chcę zakładać nowego tematu.
    Lodówko-zamrażarka Vestfrost SW 312 - nie chodzi zamrażarka.
    Po sprawdzeniu wyszło, że termostat zamrażarki dokonał żywota.
    Nie chcę go wyciągać przed kupnem nowego, bo kapilara ma aż 2000mm i chciałbym wyciągając stary przeciągnąć sobie "pilot" do wciągnięcia kapilary nowego.
    Z oznaczeń wyszło, że jest to termostat Danfoss 077B2240 ( dokładnie 077B2240L )
    Szukajka Google podaje, że jest to zamiennik 077b2440 ; 32003770
    Znalazłem co prawda w jednej firmie 077b2440/32003770 , ale z przesyłką kosztuje prawie 90pln.
    Może ktoś z kolegów podpowie, czy tylko takie mogę zamontować, czy też jest jakiś warty polecenia (ze względu na jakość i cenę) odpowiednik.

Pozdrawiam.

Czy np. termostat Danfoss 077b2077 z powodzeniem nada się jako zamiennik?