Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Renault Grand Scenic 3 - błąd Airbag 90291B świeci poduszka

mouseman77 26 Mar 2019 20:55 1674 6
    mouseman77
    Level 12  
    Jak w tytule, testowane Launchem, wyświetla błąd DTC90291B, Front left-hand interia wheel circuit.

Co to jest? Bo o ile język language trochę znam, to nie mam pojęcia do czego zajrzeć żeby się błędu pozbyć. Czyżby zwijacz pasa? Bo napinacz i zwijacz ma pirotechniczny. Dziwny opis błędu, nie spotkałem się z takim, a nie mogę po numerze błędu znaleźć innego opisu. 90291B a w innych testerach ponoć 902911.
    adamjur1
    Level 41  
    W espace 3 błąd poduszek pojawiał się po próbie uruchomienia pojazdu ze słabego akumulatora w czasie testu poduszek. trzeba było zaczekać do OK i palić maszynę.
    Niestety było to trwałe uszkodzenie zapisu w epromie sterownika i tylko ponowne zapisanie tej pamięci ratowało sprawę. Do następnego złego uruchomienia...
    Pozdr. J.
    mouseman77
    Level 12  
    Dobra, wszystko fajnie, tylko:
    1. To nie jest espace 3 tylko grand scenic 3
    2. Aku jest rewelka
    3. Sterownik ma nowy soft.
    4. Wysypanie softu powodowalo w espace pojawienie się błędu którego nr podałem?
    mouseman77
    Level 12  
    Właśnie wymieniam :) Dzięki!
    mouseman77
    Level 12  
    Zwijacz wymieniony, problem rozwiązany. Nawet bez kasowania błędów kontrolka sama zgasła.
    mouseman77
    Level 12  
    Zwijacz wymieniony, problem rozwiązany. Nawet bez kasowania błędów kontrolka sama zgasła.

Dodano po 1 [minuty]:

90291B to błąd napinacza w zwijaczu kierowcy. Zwijacz wymieniony na sprawny, problem rozwiązany.