Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Suszarka Electrolux EDH3498RDE - nie kręci bębnem - tryb serwisowy?

26 Mar 2019 21:57 927 6
  • Poziom 11  
    Suszarka jak w temacie przestała kręcić bębnem. Po włączeniu dowolnego programu uruchamia się (oświetlenie gaśnie), ale nie kręci.
    Od jakiegoś czasu wydawało nam się, że zaczęła wydawać nieco inne dźwięki (coś jak cykliczne "dudnienie" podczas obracania bębnem), a teraz gdy nie kręci bęben daje się poruszać lżej - ale z nieregularnym oporami (może to pasek ?).

Nie ma kodu błędu na wyświetlaczu.
    Jakieś rady co mogę sprawdzić, ewentualnie jak wejść w tryb serwisowy/opis błędów (może tam wyświetli jakieś błędy).
    Panel jak na załączonym zdjęciu.
    Suszarka Electrolux EDH3498RDE - nie kręci bębnem - tryb serwisowy?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
  • Specjalista AGD
    turonl napisał:
    może to pasek ?

To może zdjąć górny blat i sprawdzić ? My zdalnie tego nie zrobimy.
  • Poziom 11  
    Dzięki za zdopingowanie ;) Jestem elektronikiem-programistą więc chciałem podejść do problemu bardziej softwarowo.

Po rozkręceniu - okazało się, że pasek jest pęknięty i mocno uszkodzony na całej długości jednego boku.
    Dla udokumentowania dla przyszłych szukających - model paska to 7PH 1971.
    Rolka napinająca wdaje się być ok, tak jak i rolki podtrzymujące bęben.

Po zakupie paska postaram się go wymienić. Jak dobrze rozumiem to muszę poluzować bęben (czyli rozkręcić ramę i zrobić miejsce z przodu na założenie tego paska) - wygląda na to, ze bęben nie ma łożysk i utrzymuje się w suszarce na 4 rolkach (na dole) + prowadnice "cierne" z przodu i z tył.

Jeżeli coś źle piszę to proszę poprawcie mnie.
  • Specjalista AGD
    turonl napisał:
    Jeżeli coś źle piszę to proszę poprawcie mnie.

Dobrze piszesz, zostaje Ci do kupienia pasek i do roboty :)
  • Poziom 11  
    Pasek wymieniony udało mi się dostać na miejscu w Krakowie - chyba nie oryginalny za ~30zł.
    Po 2 cyklach suszenia dalej działa :) Wiec wygląda ok.
    Jest sporo rozkręcania - ale przy okazji można dokładnie wyczyścić z wszędobylskiego kurzu.
    Wyczyściłem też uszczelnienia "cierne" (filcowe?) trzymające bęben - wydaje mi się że teraz lżej się obraca.
    Dzięki za pomoc - temat zamykam :)
  • Specjalista AGD
    turonl napisał:
    chyba nie oryginalny za ~30zł.

Pojęcie orginalności części jest dość względne, bo Elektrolux sam pasków nie produkuje, tylko kupuje je dużych ilościach i pakuje w woreczek z napisem "część noryginalna"

turonl napisał:
    Wyczyściłem też uszczelnienia "cierne" (filcowe?) trzymające bęben - wydaje mi się że teraz lżej się obraca.

Całkiem prawdopodobne.
  • Poziom 11  
    Jeżeli chodzi o oryginalność to od nowości był Hutchinson i ten kupiony tez jest Hutchinson, ale na różnych stronach widziałem te paski w 2 cenach (~30 oraz ~90) - całkiem możliwe, że to ten sam z innym napisem na woreczku - zobaczymy jak długo pociągnie.

Teraz ostatecznie zamykam - jeszcze raz dzięki.