Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Typ akumulatora do mini off grid PV (24V, PV 300W)

HansWege 26 Mar 2019 22:30 735 4
    HansWege
    Level 2  
    Witam.

Poszukuję 2 akumulatorów 12V, 60-100Ah pojemności do mini "elektrowni" fotowoltaicznej o mocy 300W. Masa, wymiary, orientacja czy bezobsługowość (nie ma problemu dolewać wody do zalanych akumulatorów) itp. nie mają znaczenia, najważniejsza jest opłacalność. Akumulatory kwasowe "zalane" powinny być najbardziej ekonomiczne, tylko jak znaleźć takie co są przeznaczone do pracy cyklicznej a nie buforowej i nie są przeznaczone dla wysokich prądów rozładowania, tylko do głębokiego rozładowania. Polski rynek akumulatorów nie dla samochodów wydaje się bardzo ubogi/drogi. Poza akumulatorami dla samochodów jedynie co jest łatwo dostać akumulatory VRLA AGM do UPSów, tylko że one są przeznaczone do pracy buforowej/głębokiego rozładowywania. Czy są jakieś terminy/tagi, aby znaleźć taki akumulator? Czy może macie jakieś już sprawdzone. Mieszkam w południowej części śląska, jeżeli to coś daje.
    Michal_WWL
    Level 25  
    Cześć,

Przerabiałem już sporo, Trojany, chińczyki, Yuasy... do pracy cyklicznej polecam serię HZY firmy Haze.
    Wr841nd
    Level 13  
    Popatrz za akumulatorami mokrymi EFB maja wzmocnioną płyte dodatnią i są do pracy cyklicznej.
    HansWege
    Level 2  
    Jak patrzę to te akumulatory są po 1100 zł za 1, co trochę się mija z celem oszczędności. Za 1/2 tej ceny mogę kupić VRLA dla UPSów. Właśnie tak do 1000 zł za 2× wydaje mi się na optymalną cenę.
    Michal_WWL
    Level 25  
    Akumulatory VRLA które przytoczyłeś są do pracy buforowej, nie cyklicznej.
    Niestety w akumulatorach się płaci za jakość, jeżeli chce się mieć większą ilość pewnych cykli.