Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
MetalWorkMetalWork
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Instalacja pv 10 kW ,samodzielne wykonamnie .

27 Mar 2019 09:28 5766 61
  • Level 11  
    Witam planuję samodzielne wykonanie instalacji 10 kW , będę miał nad tym nadzór z pieczątkami , chciał bym jednak samodzielnie dokonać wyboru podzespołów .
    Wstępnie :
    - inwerter Spirvent Dragon 10 kW
    - panele Trina Solar 280 PD05 40 SZT
    Dach jednopołaciowy blacha trapezowa , pochylenie ok 15 st . południowy zachód , bez potencjalnego zacienienia .
    Co sądzicie o tym pomyśle , może jakiś tani sposób na montaż paneli bo systemowe fajne , ale drogie .
    Dziękuję za podpowiedzi :)

[/film]
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • MetalWorkMetalWork
  • Level 21  
    Jaki budżet? Napisz jakie masz ceny komponentów.

Ja właśnie zakupiłem pierwszą partię paneli (12x290W) na instalację 10kW na gruncie.
  • Level 20  
    Ja to bym montował na szpilki dwugwintowe i profile aluminiowe. Dobrze się trzyma dachu i nie jest drogie.
  • Level 24  
    Kup profile ocynkowane lub ocynkuj stalowy profil ,do tego śruby ze stali kwasówki.
  • Level 11  
    Budżet ma być jak najmniejszy poniżej 30 tyś . Inwerter 7200 zł panele 480 zł szt , . Mocować chce coś ala system Corab do blach trapezowych . Bardzo wygodny , już tak mam zamontowane 8 paneli kilka lat . Niestety dość drogi . Co o tym myślicie ?
  • Level 11  
    marcinur wrote:
    RuJarek wrote:
    Trina Solar 280 PD05 40 SZT

Trochę za dużo paneli bo przekraczasz 10kW. 11-12kW jest nieopłacalne w systemie opustowym.
    Lepiej 9.99kW.
    Czyli do 10 kW odzyskuję 80 % powyżej 70 % ?

Dodano po 2 [minuty]:

witekem wrote:
    Proponuję w bardzo korzystnych cenach i dobrej jakości, konstrukcje
    http://www.baks.com.pl/
    A inwerter http://www.elektronix.pl/inwpv10.htm - 12kW za 4700 zł .
    Panele oczywiście http://www.solar.bruk-bet.pl/
    Myślałem nad tym inwerterem , nie przekonuje mnie , a w jakiej cenie panele ?konstrukcja baks , wszystko kwestia ceny .
  • MetalWorkMetalWork
  • Level 11  
    Czy ktoś coś wie o inwerterach litto lt8000 hd ?
  • Level 11  
    No tak , tylko kto to i jak badał . A może gdzieś jest jakieś porównanie wielu inwerterów. Który najsprawniejsze , a który najmniej zawodny . W oko wpadł mi też inwerter Growatt , ma dobre opinie
  • Level 20  
    Ja mam. Działa. Śmiechowy jest bo nie ma guzików, opcje w menu wybierasz pukając paluchem w blachę :]
  • Level 11  
    witekem wrote:
    Proponuję w bardzo korzystnych cenach i dobrej jakości, konstrukcje
    http://www.baks.com.pl/
    A inwerter http://www.elektronix.pl/inwpv10.htm - 12kW za 4700 zł .
    Panele oczywiście http://www.solar.bruk-bet.pl/

Widze że promujesz polska mysl techniczna.
    Spytam czemu inwerter ten a nie np. Froniusa? Drugie pytanie, elektronixa nie ma wyboru tych inwerterów co 1kWp jak konkurencja zagraniczna, więc rodzi sie pytanie jak dobierać, np jak paneli będe miał na 6,5kWp i wybiorę ten inwerter elektronixa 8KW to jak ze sprawnoscia do pozyskiwania. We Froniusie np jak sie projektuje to sie przewymiarowuje, czyli paneli na 7kWp, a inwerter 6KW, jak jest z elektronixem?

Kolejna rzecz panele, jestem ze Szczecina, u nas też produkują panele, SELFA, cenowo mają lepiej niż BRUK-BET, tak samo sama firma zajmuje się technologia grzewczą od kilku dziesięciu lat, bliżej jej do fotowoltaiki niż bruk bet, to jednak producent kostki... więc pytanie skąd takie pozytywne opinie akurat na temat bruk-betu? bo jeśli mamy sugerować się bo polskie to są też inne polskie, fakt że i tak nikt nie produkuje u nas paneli od A do Z tylko posiłkuje się elementami z importu...

PS.
    ja też zaczynam skłaniac się do samodzielnego montażu z pomocą elektryka który to zaprojektuje i pomoże wszystko podpić by zgłosić do enea bo jestem po kilku audytach "specjalistów" z różnych firmy, którzy zapewne sa zwyklymi wyuczonymi formułek handlowcami i rece mi opadają. Kazdy kolejny co przychodzi promuje swoje jakieś wymyslone panele i inwerter, przy okazji negując to co podał poprzedni handlowiec, i tak naprawdę jak sie ich słucha to ma sie metlik i stoi w miejscu... Ceny podaja takie ze włos się jeży, na różnicy vatu z materiału i doliczeniu za usługę wychodzi praktycznie jakies 10tyś na instalacji 5-10kWp. To jest lekkie nieporozumienie przy 1 dniu pracy (nawet jakby doliczyć czas spedzony na projektowanie sieci i organizację materiałow). Elektryk mi sieć robił cały dzień to skasował 400zł. Jak biorę elektryka na remont mieszkań to za zrobienie całej instalacji, gdzie spedzi na tym i 2-3 dni jak musi kuć w żelbecie to 2-3tyś...a tu...
  • Level 11  
    Ja już wybrałem i kupiłem . Podpisałem też umowy na sprzedaż . Sterowniki Growatt panele MS Solar oraz MP Solar Grup
  • Level 11  
    marcinur wrote:
    RuJarek wrote:
    Ja już wybrałem i kupiłem . Podpisałem też umowy na sprzedaż . Sterowniki Growatt panele MS Solar oraz MP Solar Grup

Ile Cię to kosztowało?
    Mogę zrobić wycenę na priv i zaproponować sprzedaż . 502770978
  • Level 21  
    RuJarek wrote:
    Mogę zrobić wycenę na priv

To ty robisz oferty czy co?

Kolega tylko z ciekawości zapytał, ile takie polskie panele kosztują. Ja też jestem ciekawy.

RuJarek wrote:
    Podpisałem też umowy na sprzedaż

Że co?
  • Level 11  
    ACCel wrote:
    To ty robisz oferty czy co?

Kolega tylko z ciekawości zapytał, ile takie polskie panele kosztują. Ja też jestem ciekawy.

Dokładnie. Wychodzi na to, że wątkotwórca niedawno chciał kupować instalację dla siebie do samodzielnego montaży a po kilku postach już stał się dystrybutorem :)
  • Level 14  
    Dokupowałem takie w sumie 3 panele o mocy 280, polskie to mają tylko naklejki. Kupiłem za 420 zł sztuka. Wafle mają łaciate jak amerisolar. Póki co działają dobrze, jeden mam 1 rok a dwa 1 miesiąc.
  • Level 11  
    No tak wyszlo , firme prowadze od wielu lat , poszrzylem dzialalnosc
  • Level 21  
    Ok. Niech będzie że to przedsiębiorczość, to podaj nam cenę albo wyceń nam paletę tych paneli :D
  • Level 11  
    300w mono 514 poli 430 zl brutto
  • Level 11  
    Polit MAYSUN i tej samej firmy mono
  • Level 11  
    to MAYSUN czy MP SOLAR? czy MP SOLAR sprzedaje u nas MAYSUN?
  • Level 11  
    To dwie różne firmy
  • Level 20  
    Juchy wrote:
    Ceny podaja takie ze włos się jeży, na różnicy vatu z materiału i doliczeniu za usługę wychodzi praktycznie jakies 10tyś na instalacji 5-10kWp. To jest lekkie nieporozumienie przy 1 dniu pracy (nawet jakby doliczyć czas spedzony na projektowanie sieci i organizację materiałow).

Jak mi postawisz instalację 10kW w jeden dzień, tylko porządnie, nie po łebkach, to Ci zapłacę te 10 tysięcy za robociznę. A niech stracę :>
    To kiedy wchodzisz?
  • Level 11  
    Lisciasty wrote:

Jak mi postawisz instalację 10kW w jeden dzień, tylko porządnie, nie po łebkach, to Ci zapłacę te 10 tysięcy za robociznę. A niech stracę :>
    To kiedy wchodzisz?

Przeciez to nie moja oferta tylko oferty instalatorów, wiec do czego pijesz to nie wiem?
    Rekordzistami byli z columbusa, zgłos się do nich jak chcesz, mnie w to nie mieszaj...wycena byla za 10kWp na LONGI 310W czarnych 53tyś. zaplacisz gotówka bedziesz mieć 5% rabatu (dadza CI 15 lat totalnej gwarancji), czy Ci postawia w 1 dzień nie wiem, pytaj ich...najwyżej będzie w dwa abyś miał porządnie jak chcesz...