Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

piec katalityczny Ravanson OKG3000 - rozpalanie i gaszenie

26 Mar 2019 07:08 78 3
 • Poziom 12  
  A ja jeśli można podepnę się...mam nowy piec katalityczny Ravanson OKG3000 i pytanie...Jak wygląda rozpalane pieca-po przekręceniu pokrętła w lewo słychać syczenie gazu, ale piec nie rozpala się. Czy ma też być jakieś iskrzenie?

  Wydzielono z tematu: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1799129.html

  3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych, jeśli jest to kolejne pytanie, w szczególności inne niż osoby pytającej. Z racji szacunku do pytającego załóż własny temat. Możesz dopisać tylko sposób rozwiązania problemu.
  mod: piracik
 • Osprzęt kablowy
 • Poziom 29  
  Tak powinien być albo przyciska obok pokrętła gazu oznaczony piorunem , albo w pokrętle jest funkcja zapłonu poprzez np. wciśnięcie pokrętła.
 • Osprzęt kablowy
 • Poziom 12  
  Mam pokrętło z funkcją zapłonu, ale mi chodzi o to, czy ma tylko syczeć gaz, czy jeszcze ma być słychać jeszcze jakiś iskrownik?

  Dodano po 2 [godziny] 42 [minuty]:

  OK, mam płomień pilotujący...Po przekręceniu pokrętła do pozycji wyłączonej dalej syczy gaz...czy tak ma być i dopływ gazu odcina się dopiero zaworem butli?
 • Poziom 21  
  Przemek2802 napisał:
  Czy ma też być jakieś iskrzenie?

  Ma byś przeskok iskry z iskrownika mechanicznego by zapalić świeczkę, lub przy zasilaniu z baterii "iskra elektroniczna" jest wtedy dłuższa w czasie.

  A Kol. # manhattan, może mieć problem z termoparą. ( ile lat używano piec?)