Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Satellite C660-133 - wyłączający się laptop

27 Mar 2019 12:33 156 5
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 31  
    Po pierwsze, ze zdjęć jasno wynika, że wymiana pasty była konieczna.

Po drugie
    mateusz242 napisał:
    niechcący z uszkodzonego portu USB ułamałem złoty lub srebrny element (1z 4)

Nie szkodzi, o ile nie będziesz pod ten port nic podłączał.

Po trzecie
    mateusz242 napisał:
    a pod nią w pewnych miejscach jest zaschnięta(?) pasta

Pokaż zdjęcia.

Po czwarte
    mateusz242 napisał:
    Na radiatorze w miejscu przy wylocie ciepłego powietrza widzę, że jest częściowo odgięty, aby można go było włożyć w plastikowy element obudowy (nie wiem w jakim celu, bo i tak pasuje)

Nie powinno mieć to negatywnego wpływu.

Po piąte
    pokazujesz temperatury, jednak nie wiadomo przy jakim obciążeniu procesora one występują. Jeśli procesor obciążony jest pod 100% to nie są to wcale tragiczne temperatury.

Po szóste
    nie pamiętam dokładnie ale cosik mi się kolebie, że w tym modelu na grafice powinien być thermopad a nie pasta.

Po siódme
    Na małych IHSach jake masz w laptopach lepiej położyć małą kuleczkę pasty i docisnąć radiator, niż rozsmarowywać pastę po całości.

Nie ma siły. Musisz rozebrać jeszcze raz i zajrzeć gdzie jest błąd. Może heatpipe nie kontaktuje z tak rozsmarowaną pastą? Zakładam, że radiator przeczyściłeś?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Czyli to co pisałem w moim siódmym punkcie. Pamiętaj na przyszłość, żeby dać małą porcję na środek procesora i docisnąć elementem chłodzenia. Pasta bardzo dobrze rozprowadzi się po procesorze i będzie na całości stykać i przewodzić ciepło.