Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Telewizor 49-55c rodzinny + mecze - raczej do 3000zł

27 Mar 2019 15:19 312 5
  • Poziom 9  
    1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20 m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3 m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Patrząc na TV to od wschodu
    7. Jaki masz obecnie telewizor? LCD 32c Panasonic HD Ready (15 letni)
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Brak specjalnych wymagań
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Telewizja kablowa (dekoder)
    10 Jakie urządzenia? brak
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-3 h w ciągu tygodnia, natomiast w weekendy dłużej bo mecze
    12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? TAK
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? mecze, córka pewnie polubi YT
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? YT, pewnie Netflix się spodoba
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? NIE
    16. Preferencje co do marki? Na tę chwilę Samsung, Philips
    17. Preferencje co do wielkości? 49 - 55"
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Brak
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? raczej 3000 pln ale biorę pod uwagę i tańsze
    21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? TV ma służyć na lata (minimum 10 lat :))
    22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? TAK: YT, może Netflix

Coś tam już sobie poczytałem żeby mieć jakiekolwiek pojęcie o parametrach TV w obecnym czasie, również i na tym forum.
    Z racji że przesiadam się z starego LCD 32c to cokolwiek bym nie kupił, to odczuję ogromną różnicę pod każdym względem i być może nie muszę za wiele inwestować, ale do rzeczy.
    Z okolic cenowych 3000zł + najpopularniejsze chyba są 2 modele:
    1. Philips PUS8303 - na plus: ambilight, 100Hz matryca, android , na minus: Matryca IPS? cena: bo raczej bym musiał 49" bo 55" to już pow. 3500zł
    2. Samsung NU80xx - na plus: 100Hz matryca, cena (ok. 3100 za 55"), na minus?: Tizen

Z półki niżej to wypatrzyłem:
    3. Philips PUS7303 - 60Hz ale matryca VA,
    4.Samsung NU7452 - jak wyżej, nieco tańszy
    5. LG 50UK6500 - 60Hz VA- zwykły, tani, chwalony za parametry przy swojej cenie.

Sony trochę drogie, TCL marka mi obca, chociaż niektórzy polecają.

Pytania zasadnicze:
    1. Czy ta 100Hz matryca jest na tyle istotna żeby inwestować w tego typu TV, zamiast 60Hz które można kupić powiedzmy od 1600zł do 2500zł? Czy przeciętny użytkownik odczuje różnicę?
    2. Czy jest ryzyko że Tizen czy inne systemy producentów przestaną być aktualne i dlatego sporo osób sugeruje androida?
    3. Dlaczego Philips 55PUS6561 o matrycy100Hz IPS, androidem z roku 2016 kosztuje niewiele ponad 2000zł. Inne parametry ma dużo słabsze niż Philips PUS8303?

Pomożecie?

W ramach ciekawostki, po wizycie w dwóch różnych sklepach stacjonarnych (bardzo znanych):
    Sklep 1: "Przy wyborze TV Samsung byłby ostatnim wyborem. Dużo mamy reklamacji z pikselami (czy jakoś tak).
    Sklep 2: "Samsungi najbardziej się sprzedają, a teraz wrzucili 100hz matrycę i są generalnie tańsze od Sony, Philipsów"
  • Poziom 43  
    donbagino napisał:
    ...
    W ramach ciekawostki, po wizycie w dwóch różnych sklepach stacjonarnych (bardzo znanych):
    Sklep 1: "Przy wyborze TV Samsung byłby ostatnim wyborem. Dużo mamy reklamacji z pikselami (czy jakoś tak).
    Sklep 2: "Samsungi najbardziej się sprzedają, a teraz wrzucili 100hz matrycę i są generalnie tańsze od Sony, Philipsów"

To dowodzi jak wiarygodni są doradcy w sklepach mający osobisty interes aby sprzedać to co zaleca marketing jego firmy. Wg mnie oba stwierdzenia odbiegają od rzeczywistości albo nawet oba zdania prawdziwe. Może być tak, że dużo się sprzedaje i reklamacji jest znacznie więcej niż w przypadku modeli sprzedawanych sporadycznie. Jak powiedział klasyk: STATYSTYKA.
  • Poziom 9  
    Wiem, że trochę się rozpisałem powyżej. Ale może Panowie poradzicie coś w kwestiach dla mnie wątpliwych?
  • Poziom 9  
    TV kupiony. Wybór padł na Philips 49PUS8303/12. Decydująca była cena, kupiony za 2708zł :)
    Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    TV kupiony. Wybór padł na Philips 49PUS8303/12. Decydująca była cena, kupiony za 2708zł :)
    Pozdrawiam.

Dodano po 31 [sekundy]:

TV kupiony