Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Request timed out - Przerwy w połączeniu z wifi

27 Mar 2019 16:35 366 15
  • Poziom 3  
    Witam !
    Od jakiegoś czasu urządzenia w domu zaczęły lagować na internecie. Po rozmowach z technikami od dostawcy internetu, skończyło się na wymianie routera. 3 z 4 urządzeń ta zmiana pomogła, lecz mój laptop niestety dalej zwiesza się surfując po internecie, czy grając online (dodam, że problem nie występuje po podłączeniu przez kabel Ethernetowy). Pobrałem i zainstalowałem najnowsze sterowniki karty sieciowej do mojego modelu. Niestety nie pomogło. Robiłem test poprzez cmd w tym samym czasie na 2 laptopach i w moim przypadku wyskakują wiersze z "request timed out.". Zmiany kanału na routerze nie pomagają. Dzieje się tak samo na internecie mobilnym. Laptop to Lenovo Legion Y520-15IKBN.
  • Poziom 24  
    Ten ping może (ale nie musi, jest za krótki) oznaczać problemów ze sprzętem. Zacznij od sprawdzenia laptopa. Smart dysku, skanowanie (adwcleaner, AV, FRST). Jak tu będziesz miał czysto to trzeba pingować w jednym czasie router (bramę) i jakiś adres zewnętrzny. Dla porównania na drugim laptopie zapuść takie same testy. Wtedy można zdiagnozować czy szwankuje router, dostawca internetu czy karta wifi w laptopie.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    @Bassowsky
    System to W10 - zresetuj w systemie ustawienia sieciowe.
  • Poziom 3  
    @KOCUREK1970 dzięki, prosta rzecz, a pomogła. Po zresetowaniu karty w systemie problem ustąpił.
  • Poziom 43  
    Bassowsky napisał:
    @KOCUREK1970 dzięki, prosta rzecz, a pomogła.

Cieszę się, że pomogło.
    Bassowsky napisał:
    Po zresetowaniu karty w systemie problem ustąpił.

To W10, a więc może być wręcz konieczność często z tej opcji korzystać - no nie ma szczęścia ten system i co rusz psują go jakieś aktualizacje.

Ponoć od wielkiego updatu softu przewidzianej na ten rok ma się do diametralnie zmieni i system ma sam odinstalowywać problemowe i kłopotliwe uaktualnienia systemu - ale na ile to będzie prawdą i skuteczne, dowiecie się kolo połowy roku (jak znowu czegoś MS nie zawali).
  • Poziom 3  
    W moim przypadku jest to chyba dość spory problem, bo już dziś miałem to samo. Zresetowałem i znów wszystko śmiga tak jak powinno.
  • Poziom 43  
    @Bassowsky
    To pozostaje format i postawić system na nowo, jednocześnie unikając aktualizacji, albo instalować tylko te pewne, sprawdzone.

Swego czasu, chyba mc/dwa temu na pewnej kompilacji W10 po updacie softu, nie dało się uruchomić żadnej gry - system ponoć pod najnowsze gry a tu żadna działać nie chce, ani nowa ani zabytkowa :D
  • Poziom 3  
    Czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł jaki może być powód timed outów ? Reset w systemie tym razem nie pomógł. Reinstalować system chciałbym w ostateczności. Zastanawiam się czy wadliwa może być karta sieciowa. Co o tym sądzicie ?

Powtórzę się, ale podczas pingowania na drugim laptopie problemu nie ma ( pomiar robiony w tym samym czasie).
  • Poziom 24  
    A zrobiłeś to co pisałem w drugim poście?
  • Poziom 3  
    Tak zrobiłem i niestety to nie pomogło, a pingowanie, tak jak widać, wrzuciłem post wyżej. Dyski są OK.
  • Poziom 43  
    Bassowsky napisał:
    Zastanawiam się czy wadliwa może być karta sieciowa. Co o tym sądzicie ?

Podmień na inną.
    Czy to coś da, pomoże - nikt nie wie.
    Jedyna droga, to eliminowanie po kolei każdego elementu odpowiedzialnego za wifi.
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    W pingach bardziej chodziło mi o zrobienie tego w ten sposób
    Z lewej jest drukarka po wifi z którą wiem, że mam problemy z komunikacją (może kiedyś to naprawię), w środku strona internetowa, po prawej brama internetowa (po kablu LAN). Z tych pingów widać, że problem jest z komunikacją tylko z drukarką i po wifi. Po kablu z routerem i na zewnątrz nie ma problemu. U siebie zrób podobny test. Puść pingi po wifi do innych urządzeń (np telefon podłączony do tego samego wifi). Ważna jest korelacja czasowa tych pingów.
    Jeśli masz jakiś router to ustaw go jako Acces Point tak by odbierał sygnał po wifi i przesyłał kablem do komputera i to samo poobserwuj. Możesz też kupić najtańszą kartę wifi na USB do laptopa. W ten sposób wyeliminujesz problem z kartą wifi.
    To co zamieściłeś w pierwszym poście sugerowało by jednak problem z samym komputerem a nie z wifi (ale było tego za mało by coś więcej powiedzieć.) Tam ping był stabilny tylko co jakiś czas coś "przycinało" komputer. Tu opcji może być dużo, dysk (problemy z odczytem powodują krótkie zwisy systemu), usługa lub program w systemie który co jakiś czas usiłuje coś robić i zamula system itp.
  • Poziom 24  
    To teraz zrób to samo, ale na drugiej karcie sieciowej (połączenie przez AP lub wifi) jeśli będzie to samo to winny będzie komputer. Jeśli będzie dobrze to obecna karta sieciowa. Winę systemu operacyjnego możesz też wykluczyć uruchamiając jakiegoś linuksa live.
  • Poziom 3  
    @Borygo123 Problem faktycznie może wynikać z aplikacji, która chce coś robić i zamula kompa. Wyłączyłem uciążliwą aplikacje ( w moim przypadku Autodesk) cały czas pingując host. Po zamknięciu, w konsoli brak informacji o Request timed out, co występowało, gdy aplikacja była aktywna . Patrząc wstecz, to właśnie po pobraniu programu AutoCad problem zaczął występować.
  • Poziom 24  
    No to masz problem rozwiązany.