Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panel LCD HANSOL H530, pionowe pasy.

10 Wrz 2005 10:21 2204 9
  • Poziom 12  
    Witam
    Monitor ten przez większość czasu działa poprawnie ale ma coś takiego że np. co minutę wchodzą mu pionowe pasy najciemniejszy z lewej strony i coraz jaśniejsze w prawą stronę wygląda to jak obraz kontrolny ale nim nie jest, efekt ten poprzedza coś takiego jak by obraz się trząsł trwa to wszystko jakieś np. 10 sekund i wszystko wraca do normy, zasilacz podstawiany kabel też i bezmian.
    Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Spec od monitorów
    W tym modelu jest to standardowe uszkodzenie.
    Matryca do wymiany.
  • Poziom 12  
    P. Radosławie czy można gdzieś kupić za rozsądne pieniądze taką matrycę?
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    Czy tam jest matryca Samsunga LM151X2 lub inne oznaczenie LX150X1 bo z taką miałem podobne cyrki i po wymianie płytki elektroniki matrycy te objawy ustąpiły.
  • Poziom 20  
    Witam , mam pytanie do kolegi Satgal : w jaki sposób wymieniłeś płytke elektroniki na matrycy , tam jest taśma klejona do płytki .
  • Poziom 40  
    Są typy matryc np jak w tej i niektórych innych że elektronika matrycy jest
    wymienna a np w tym Samsungu można założyć elektronikę z wejściem na
    20 pin lub 2 X wielopinowe złącze idące do elektroniki monitora. Tak że nie we wszystkich matrycach elektronika jest w całości przyklejona do pasków z drajwerami.
  • Poziom 20  
    Witam , z tego co wiem to oznaczenie matrycy LM151X2 to matryca LGPhilips a tam mamy taśmy z driwerami klejone do płytki elektroniki , a na tej płytce dopiero mamy złącze do modułu elektroniki reszty monitora , no chyba że samsung robi matryce o tym samym oznaczeniu.
  • Poziom 12  
    Witam wszystkich widzę ze problem jest globalny.
    Na pytanie do p. Satgal u mnie typ matrycy to LTM 150 XH-TO1 Samsung. Wczoraj monitor działał przez 1 godzinę nawet myślałem że się naprawił ale niestety objawy powróciły. Mam pytanie czy taką płytkę elektroniki matrycy można gdzieś kupić?
    pozdrawiem
  • Poziom 40  
    Może żle tam spisałem te symbole z Samsunga ale to było jakiś czas temu.
    Zdaje się że w tej matrycy jest elektronika odpinana i można ją wymienić bo kiedyś to zrobiłem z dobrym skutkiem, ja mam jeszcze chyba do niej dwie elektroniki, jedną z gniazdem chyba 20 pinowym a drugą z podobnymi dwoma gniazdami wielopinowymi. Pamiętam że ta elektronika jest przykryta
    blachą i znajduje się w prawym górnym rogu patrząc na matrycę z tyłu.
  • Poziom 12  
    wtam
    jednak nie podejmę się naprawy tego monitora wszystkim dziekuję.
    pozdrawiam