Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Budowa Subwoofera do salonu 30m2. Jaki głośnik do 250zł , co teraz jest na topie

27 Mar 2019 19:00 219 7
  • Level 19  
    Witam, parę lat minęło od czasu, kiedy bawiłem się ostatnio w konstrukcje audio. Próbowałem szukać na forum,ale głównie wyskakuje mi konstrukcje na chinczykach.
    Może być Tonsil, Visaton, STX...o ile poprawił swoje prawdziwe parametry. Będzie to pasywny subwoofer, napędzany 100W 6ohm stopniem mocy. Może jakieś typy? Sprzed paru lat pamiętam,że zachwalany był Tonsil z Zeusów GDN30/120 chyba? Czekam na Wasze nowinki. Pozdrawiam.
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • User under supervision
    Tonsile są drogie. Co sądzisz o STX. Rozważasz jeden głośnik czy tandem? Końcówka 100w Tylko te 6ohm.
  • Level 19  
    Prosty subwoofer, w tandemie z tego co pamiętam,to wydłuża się odpowiedź impulsowa i spada skuteczność, tak przynajmniej pokazywał mi WinIsd. Chcę prosty subwoofer bassreflex, z głośnikiem minimum 20cm. Mam teraz Geniusa aktywnego na 20cm szatanie z procesorem DSP, który ładnie podbarwia dolne pasmo, ale przy realnej jego mocy 120W, spadają obrazy, na prawdę ładnie nisko schodzi. Ale do innego zestawu muszę mieć pasywny subwoofer,a tam końcówka mocy jest na 6ohm i wzwyż,może być i 8ohm.
  • User under supervision
    Głośnik minimum 25cm. Zobacz na stx są 30cm w dobrych pieniądzach. Może jakiś gdn30-200-8
  • User under supervision
    Tonsile są miękkie fakt. Mam Altusy 140. Aż tak nisko chcesz? 40Hz.
  • Level 19  
    Posiadam dwa wspaniałe Visatony WSP 21 S. 20cm, cewka 50mm, miedziana kubek faradaya, wspaniałe brzmienie i parametry.Są to wersje 8ohm. W połączeniu równoległym będą miały 4 ohm...jak "oszukać" i podnieść impedancję? Dodać zwrotnicę w postaci "mocożrącej? cewki?