Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP M407 problem.

10 Wrz 2005 10:39 2511 20
  • Poziom 10  
    Witam, mam taki problem z aparatem HP M407. Wczoraj stała się rzecz straszna ponieważ pękł mi wyświetlacz w moim aparacie. Jestem bardzo zdziwiony gdyż wyświetlacz nie był w żaden sposób "puknięty". Leżał sobie spokojnie jakies 30 minut w damskiej torebce. Wyczytałem gdzies na forum, że te wyświetlacze są bardzo delikatne i czasami nawet lekkie dotknięcie powoduje uszkodzenie. Wyczytałem również, że serwis czasami uwzględnia takie reklamacje (moj aparat jest na gwarancji). Czy miał ktoś może taki przypdek?
    Czy ktoś zna adres autoryzowanego serwisu HP w okolicach Warszawa-Łodź-Torun-Bydgoszcz? Czytałem, że centrum serwisowe HP krzyczy takie ceny za naprawe że mozg sie lasuje.
    A może znacie kogoś kto naprawia takie usterki (tzn. wymiana wyświetlacza) i ile to wszystko moze kosztowac? ?
    Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 18  
    krawiec, a jakich używasz baterii lub akumulatorów i na ile starczają? mój zżera baterie
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Ja mam akumulatory Duracel 2300 mAh. Dosyć niezle trzymają, wątpie zebym zrobil na nich 200 zdjęć ale trzymają przywoicie. Mysle, ze ok 100 to spokojnie zrobie.
    P.S. Oddałem aparat do reklamacji i w sklepie go wzięli. Wątpie, że mi wymienią ten wyświetlacz. Nie wiecie ile taki wyswietlacz kosztuje?
  • Poziom 13  
    Tylko jak naprawią to nie wiadomo czy dostaniesz swój aparat czy inny sprawny (używany) niekoniecznie w takim stanie jaki masz swój aparat (nie jestem pewien czy taką politykę stosują do aparatów).
  • Poziom 19  
    witek17 napisał:
    krawiec, a jakich używasz baterii lub akumulatorów i na ile starczają? mój zżera baterie

Nie żartuj, jeżeli masz cyfraka zasilanego bateriami typu AA to kup akumulatorki i ładowarkę procesorową.

Ładowarka i 4 akku's np. ENERGIZER 2500mAh = ok. 65zł. - akku's sa mocne i co ważne ładujesz je i pstrykasz ...

W temacie HP, sa to aparaty niestety awaryjne, chociaż pęknięcie wyswietlacza to inna historia.

Jeżeli aparat bedzie naprawiany poza gwarancją to mozesz raczej nastawic sie na nowy.
  • Poziom 10  
    Ja mam ładowarkę procesorową produkcji czeskiej - polecana przez dobrego elektronika. Za zestaw 4 aku duracell + ladowarke dalem ok 80zł.
    Jak mi nie wymienia tego wyswietlacza to niestety nie kupie sobie teraz nowego aparatu bo mnie poprostu na to nie stac. Tamtego kupilem w czerwcu. Bede robił zdjęcia wgapiając sie w wizjerek ;(

Dodano po 5 [minuty]:

Stasiektoja, chyba przesadziłes z tym ze na karcie 256 w najlepszej grafice zapiszesz ok 250 zdjęć. Z tego co sie orientuje to wchodzi na nia ok 150 - sam taka posiadam :)
  • Poziom 19  
    krawiec9 napisał:
    Ja mam ładowarkę procesorową produkcji czeskiej - polecana przez dobrego elektronika. Za zestaw 4 aku duracell + ladowarke dalem ok 80zł.

I własnie te czeskie ładowarki procesorowe są najpopularniejsze (EMOS 8168).

Odnosnie ilości fotek na karcie, jeżeli ustawi sie małą rodzielczość i niską kompresję to na kartę 256MB wejdzie Ci i ponad 1000 fotek tylko, że tutaj jednak liczy się jakość, a nie ilość, więc nie warto na jakości oszczędzać.

Odnosnie wyswuetlacza, mozna spróbować reklamowac, a póki co robic fotki za pomoca wizjera.
  • Poziom 10  
    No i odebrałem aparacik z serwisu. Na moje szczescie uznali mi reklamacje i teraz mam "nowy". Nie mieli 407 i dali mi 417 czyli zyskałem na tym większą matryce.
    Opłaca się jednak reklamowac. Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Krawiec9 w którym serwisie naprawiałeś swój aparat.Znajomi mają ten sam problem.Aparat był w pokrowcu i w plecaku, a wyświetlacz się rozlał.
  • Poziom 18  
    Też mam ten aparat i zabezpieczenie wyświetlacza jest śmieszne, bo żadnego tam nie ma!! Przecież to jest matryca, sam nie wiem jak HP mogło puścić taki bubel. Na dodatek ekran strasznie się brudzi i nic nie widać. Szczególnie od palców.
    Wg mnie powinni uznawać takie reklamacje, bo zabezpieczenia nie ma. A może jest jakiś ekran przyklejany do obudowy, który by zabezpieczył matrycę? Sam się nad tym zastanawiam...
    Jeśli chodzi i baterie to rzeczywiście szybko padają, ale chyba sam aparat ich nie rozładowuje, bo te wyjęte można z powodzeniem zastosować do innego aparatu. Np. dwa zużyte komplety po 2 szt działały mi jeszcze sporo w HP 320 – tam wchodzą 4 aku. Również inne urządzenie wcale nie wskazywały na mocne rozładowanie „rozładowanych” przez aparat baterii.
    Wg mnie możliwe są dwa powody: 1.aparat jako cyfrak ma dość duże obciążenie prądowe. Normalnie, jeśli są 4xaku, to każdy podaje 25% potrzebnego prądu, więc prąd jest mniejszy i mniejsze jednorazowe obciążenie. Tutaj każdy musi dać 50% prądu, więc jeśli się trochę rozładują to już wspólnie nie pociągną. Nie wytrzymują tak dużego obciążenia. Zresztą 2 baterie posiadają w sobie discmany które maja dużo mniejszą konsumpcję od aparatu, więc wg mnie zasilanie 2 aku to zły pomysł, podyktowany jedynie wzornictwem aparatu i miniaturyzacją. Tylko przy takich potrzebach daje się akumulatorek dedykowany, o większych napięciach, mocy i Lion.
    Drugim powodem może być złe odczytywanie stanu baterii przez sam aparat, ale raczej skłaniam się ku pierwszemu powodowi.
    Poza tym aparat za 600zł jest całkiem dobry. Robi ładne zdjęcia, ma kilka dodatkowych funkcji, ot i wszystko. Taki „pstrykacz” do zabawy. Oczywiście są lepsze za 800-1000zł, więc jeśli ktoś ma tyle to lepiej jest wydać więcej i kupić nawet Sony lub Olimpusa, Kodaka czy Fuji. Ja kupiłem jak najtańszy, bo chcę robić zdjęcia, a zbieram na dużo lepszy.
  • Poziom 10  
    Co do serwisu to oddałem aparat do sklepu gdzie go kupiłem i oni mi to sami załatwili.
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    spox, nie ma problemu :D
  • Poziom 17  
    Znajoma dźiś dzwoniła, że serwis uznał reklamacje i dostali nowy aparat:D
  • Poziom 10  
    To super. Widać wada fabryczna. Pozdrawiam
  • Poziom 1  
    Ja mam problem typu takiego ze wylał mi sie wyświetlacz i chciałbym aby ktoś sprzedał mi działający do tego typu aparatu HP M407 wyświetlacz. Proszę o kontakt pod numerem 501325717 bądź pod e-mailem pya(malpa)o2.pl.
    Dziękuje i pozdrawiam.