Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
BotlandBotland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Komputer nie widzi arduino UNO

27 Mar 2019 21:54 711 3
 • Poziom 3  
  Witam, posiadam arduino UNO z którym nie było problemów. Pobrałem nową wersje arduino 1.8.9 i komputer nie widział arduino, zainstalowałem ponownie 1.8.8 zadziałało ale na jeden sketch, teraz nie mogę wybrać portu w programie. Z góry dziękuje za pomoc.
 • BotlandBotland
 • Poziom 36  
  Sawisiu2004 napisał:
  Witam, posiadam arduino UNO z którym nie było problemów. Pobrałem nową wersje arduino 1.8.9 i komputer nie widział arduino, zainstalowałem ponownie ale .......


  .... nie miałem problemu, to należy go koniecznie utworzyc (!)
  A czy komputer (zakładam że pracujesz w Windows) podczas podłaczania kabla USB z płytką daje sygnał o podłaczeniu nowego urządzenia; i czy twoja płytka jest jakoś rozpoznana w ‘Device Manager’ ?
  Na tej podstawie tych wyników, możesz wywnioskowac:
  a/. -czy masz uszkodzony kabel (byc moze brak połaczenia, (?))
  b/. -czy podczas instalacji nowszej versji Arduino zainstalowałeś inny driver niz ten poprawny dla płytki?
  c/. -byc może że podczas manipulowania versjami instalacyjnymi ,„poprawny i funkcjonującycy dotychczas driver został skorumpowany i nadpisany innym. W pakiecie installacyjnym znajduje się kilka różnych driverów, niektóre z nich instalują sie automatycznie z instalacją środowiska.
  Musisz znac swoją płytkę/clone i do niej (do chipu USB/UART na niej) dopasowac stosowny driver i ten winien byc zainstalowany.
  Obecnośc innych driverów nie przeszkadza w poprawnej funkcjonalności aktualnie podłączonego urzadzenia.
  Dlatego jest możliwośc miec podłączone jednocześnie mieszane urządzenia; te- z oryginalnym hardware i te clony wymagające swoistych (proprietory) driverów. Każdy z nich korzysata ze swojego./
  Na te wszystkie wątpliwości tylko ty możesz odpowiedziec czytając konfigurację swojego komputera.

  Ponadto; w innych krajach stosuje się praktyczne przysłowie:
  'If it ain't broke, don't fix it'

  Co mniej /więcej znaczy: Nie naprawiaj, jeżeli nie zepsute!

  e marcus
 • BotlandBotland
 • Poziom 32  
  Jak nie możesz wybrać portu COM to otwórz okno MENEDŻER URZĄDZEŃ (właściwości komputera w Windows), odłącz/podłącz kabel USB, zobacz czy pojawia się port COM/nieznane urządzenie - jak nieznane to driver. Wersja Arduino nie ma wiele wspólnego z portami COM, które się pojawiają po podłączeniu płytki, możesz nawet nie mieć programu Arduino wcale. Ja bym szukał w kolejności: kabel USB, driver, gniazdo USB płytki (zimne luty), jak używasz przedłużki USB (kable z Arduino są czasami bardzo krótkie) to ją do testów pomiń, może też być problem z gniazdem USB w PC.
 • Poziom 3  
  Reinstal pomógł.