Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Koniec zmian czasu między letnim i zimowym

TechEkspert 04 Kwi 2019 13:37 7137 267
    Szyszkownik Kilkujadek
    Poziom 35  
    Jerzyczeka napisał:
    Co znaczy "bardzo rentowne" kopalnie?

Że są nierentowne. https://pl.wikipedia.org/wiki/Rentowność
    Jerzyczeka napisał:
    Domyślam się, że taka elektrownia spala tony węgla. W związku z tym kopalnie muszą pracować na pełnych obrotach i wydajnie. Dlaczego więc mają być "bardzo rentowne"?

Elektrownie potrzebują wielu ton węgla na godzinę.
    Kopalnie są nierentowne, ponieważ koszty wydobycia są bardzo wysokie. Wynika to z głębokości pokładów węgla i też zagrożenia wybuchem.
    Jerzyczeka napisał:
    O co chodzi z tą opłatą za CO2?

Poczytaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/Handel_emisjami_zanieczyszczeń
    Jerzyczeka napisał:
    Ktoś nam płaci za emisję tego tak potrzebnego roślinom gazu jakim jest CO2?

Antropogeniczna emisja CO2 znacznie przewyższa pochłanianie go przez rośliny.
    Polecam: http://naukaoklimacie.pl/fakty-i-mity/mit-im-wiecej-co2-tym-lepiej-dla-roslin-47
    Na prawdę trzeba to tłumaczyć jak malutkiemu dziecku? Wyłączyli Ci Google? Czy po prostu trollujesz?
  • Osprzęt kablowy
    Jerzyczeka
    Poziom 16  
    Cytat:
    Elektrownie potrzebują wielu ton węgla na godzinę.
    Kopalnie są nierentowne, ponieważ koszty wydobycia są bardzo wysokie. Wynika to z głębokości pokładów węgla i też zagrożenia wybuchem.

Czy te koszty nagle wzrosną, że prąd ma zdrożeć?

Cytat:

No to jest rozbójw biały dzień. Jeszcze trochę i będą się powoływać na globalne ocieplenie i mówić, że zależy ono od naszej działalności. Będzie to porównywalne z czasami faraonów, kiedy to astronomowie znali fazy zaćmienia słońca i księżyca i wmawiali ciemnocie, że mają moc wyłączenia słońca.

Cytat:
    Polecam: http://naukaoklimacie.pl/fakty-i-mity/mit-im-wiecej-co2-tym-lepiej-dla-roslin-47

Przecież to są zbdury totalne.

Cytat:
    Na prawdę trzeba to tłumaczyć jak malutkiemu dziecku? Wyłączyli Ci Google? Czy po prostu trollujesz?

Co ma google do tego? Po prostu pytam skąd ta niby podwyżka? Jak się coś produkuje to na cenę produktu mają wpływ:
    koszt półproduktu
    koszt wykonania
    zysk
    podatki

Żeby podnieść albo obniżyć cenę produktu trzeba podnieść albo obniżyć przynajmniej jeden ze składników. Pytam który ma zostać podwyżony? To proste.
  • Osprzęt kablowy
    dprzyb
    Poziom 10  
    Jerzyczeka napisał:
    Jeszcze trochę i będą się powoływać na globalne ocieplenie i mówić, że zależy ono od naszej działalności.

A od czego ono niby zależy wg. Ciebie?
    Właśnie po to są prawa do emisji aby ją ograniczać
    Szyszkownik Kilkujadek
    Poziom 35  
    Jerzyczeka napisał:

Cytat:

Przecież to są zbdury totalne.

Udowodnij, że to są bzdury. Bez tego dalszą dyskusję uważam za stratę swojego czasu.
    odalladoalla
    Poziom 21  
    398216 Usunięty napisał:
    Ja mam propozycję.
    Zamiast dopasowywać czas na zegarze do czasu pracy (bo to miał być główny argument dwóch czasów) proponuję dostosować czas pracy do słońca. W zimie gdy dzień krótki i dzień pracy. Będzie można się wyspać, wstawać ze słoneczkiem i kłaść się spać gdy i słoneczko zachodzi. Mało tego - taki cykl aktywności jet najbardziej naturalny - zgodny z aktywnością człowieka. Od jaskiń do początków XIX wieku tak było i było dobrze... komu to przeszkadzało? :)

Odpowiadam : Wiecznie nienażartym kapitalistom-właścicielom środków produkcji, którzy dostają pomieszania zmysłów iż maszyna i ROBOL przy tej maszynie stoją bezczynnie. Takiego bólu jąder jakiego dostają na myśl iż w sobotę i niedzielę, a także w każdy dzień tygodnia, w godzinach od 22 do 6 rano maszyna stoi a robol śpi, nie jest w stanie uśmierzyć nawet kastracja pilnikiem. Dlatego wprowadzono czterobrygadówkę, i 1 Listopada pracują co poniektórzy, nie ma jakiś bzdurnych weekendów majówkowych (1 Maja to święto wrogiej "klasy społecznej dla nich" a 2 i 3 Maja to bzdura bo "kapitał jest internacjonalistyczny". Należy się cieszyć iż pozostawiono 2 dni Wielkanocy i 2 dni Bożego Narodzenia.
    Teraz już wiesz.
    398216 Usunięty
    Poziom 43  
    A gdzieś Ty widział kapitalistę - wyzyskiwacza w erze kamienia dłubanego?
    Na wsiach dopiero od stosunkowo niedawna ludzie są aktywni po zachodzi i przed wschodem słońca. Przez wieki szli spać z kurami i z nimi wstawali... i jakoś nie przeszkadzało to w plonach... a i ludzi przybywało więcej niż teraz ;)
    Wszystkiemu zawinili; Tesla wymyślając prąd zmienny, a Edison żarówkę.
    Jerzyczeka
    Poziom 16  
    Cytat:
    A od czego ono niby zależy wg. Ciebie?

Od naturalnych cykli naszej planety i żebymy nie wiem co robili, to tego nie zatrzymamy. Tak było, jest i będzie. No niestety. Trzeba znowu poczekać z 1000 lat i zacznie się oziębienie.

Cytat:
    Udowodnij, że to są bzdury. Bez tego dalszą dyskusję uważam za stratę swojego czasu.

Dlaczego miałbym udowadniać, że to bzdury, skoro nie jest udowodnione, że jest to prawda?
    Nie bądźmy naiwni, bo jeszcze uwierzymy, że obecne globalne ocieplenie spowodowane jest działalnością człowieka. Uważajmy na to, bo łatwo się nabrać.
    dprzyb
    Poziom 10  
    Jerzyczeka napisał:
    Nie bądźmy naiwni, bo jeszcze uwierzymy, że obecne globalne ocieplenie spowodowane jest działalnością człowieka. Uważajmy na to, bo łatwo się nabrać.

Och jak mi ulżyło... Czyli nadal możemy kopcić węglem w elektrowniach, w kominkach palić opony, zatruwać rzeki i jeziora a do oceanów wrzucać miliony ton plastiku?
    Jerzyczeka
    Poziom 16  
    Cytat:
    Och jak mi ulżyło... Czyli nadal możemy kopcić węglem w elektrowniach, w kominkach palić opony, zatruwać rzeki i jeziora a do oceanów wrzucać miliony ton plastiku?

Przepraszam, ale nie rozmawiamy o kopceniu, tylko o emisji CO2 a nie węglowodorów. Nie mylmy pojęć. Mówimy o emisji dwutlenku węgla, który to gaz sami emitujemy w procesie oddychania.
    pawelr98
    Poziom 37  
    Jerzyczeka napisał:

pawelr98 Czy cały dzień irytuje Cię światło słoneczne, czy tylko do pewnej godziny?

Głównie rano jak jeszcze jestem niedobudzony.
    To takie "dobudzanie siłą".

Podobnie jak ktoś ci wejdzie do pokoju w środku nocy i zapali światło.

Chociaż nie powiem. Latem intensywne słońce męczy mi oczy niezależnie od godziny. Bez przeciwsłonecznych bywa ciężko.

Zima/Jesień/Wiosna to zwykle nie problem bo słońce nie jest tak intensywne.

Pewnie wynika to z tego iż jestem przyzwyczajony do słabego oświetlenia.
    Mi brak słońca nie przeszkadza i dobrze widzę w warunkach słabego oświetlenia.
    Jacekser
    Poziom 19  
    398216 Usunięty napisał:
    Wszystkiemu zawinili; Tesla wymyślając prąd zmienny, a Edison żarówkę.

Zapomniałeś o żelaznej formułce -" oraz Żydzi i cykliści" :wink:
    Jerzyczeka napisał:
    Czy te koszty nagle wzrosną, że prąd ma zdrożeć?

Nie mają a są już wysokie,dokupujemy tańszy węgiel rosyjski(!)-prąd droższy już płacą wytwórcy polscy.
    Widać że nie czytasz co się w naszym kraju dzieje.Jak politycy chcą zrobić nam "dobrze" robiąc dobrze wszelkim grupom społecznym,pracowniczym,związkowym,wyznaniowym -wszystko by tylko utrzymać się koryta.Bo Polska stoi na ropie,gazie,diamentach,uranie i w ogóle wszystko mamy tylko ten węgiel jakiś taki drogi,cholera.
    Robi się OT-i to polityczny
    Artur k.
    Admin grupy audio
    Jerzyczeka napisał:
    Od naturalnych cykli naszej planety i żebymy nie wiem co robili, to tego nie zatrzymamy.

I naturalnym cyklem naszej planety jest dym z komina elektrociepłowni? A może naturalnym cyklem naszej planety jest utylizacja milionów ton plastiku w morzach i oceanach?

Jerzyczeka napisał:
    Przepraszam, ale nie rozmawiamy o kopceniu, tylko o emisji CO2 a nie węglowodorów. Nie mylmy pojęć.

No właśnie, nie myl pojęć:
    https://pl.wikipedia.org/wiki/W%C4%99glowodory
    Jerzyczeka
    Poziom 16  
    Artur k.
    Przepraszam Cię, dym z komina elektrociepłowni nie jest naturalnym cyklem naszej planety, podobnie jak utylizacja milionów ton plastiku w morzach i oceanach. To jest efekt naszej działalności.
    My rozmawiamy o opłacie za CO2, jako przyczynę wzrostu cen prądu.
    Kolega Szyszkownik Kilkujadek zasugerował, że będą od tego jakieś opłaty. Ja zapytałem, czy te pieniądze przyjdą do nas, jako producenta CO2.
    Następnie kolega dprzyb zasugerował, że to oznacza ze możemy kopcić węglem w elektrowniach, w kominkach palić opony, zatruwać rzeki i jeziora a do oceanów wrzucać miliony ton plastiku.
    Takie "kopcenie" to nie emisja CO2 tylko emisja węglowodorów. Niespalonych części lotnych paliw kopalnych
    Naturalnym cyklem naszej planety jest to, że cyklicznie następują po sobie ocieplenia i oziębienia. Teraz jesteśmy w fazie ocieplenia klimatu.

Cytat:
    No właśnie, nie myl pojęć:
    https://pl.wikipedia.org/wiki/W%C4%99glowodory

No właśnie: węgla i wodoru, a nie węgla i tlenu.

Come on lads. Nie żartujcie, bo za chwilę ktoś rzuci hasło, że to my jesteśmy winni globalnemu ociepleniu przez emisję CO2 i zakaże palenia węglem, którego mamy pod dostatkiem.
    Artur k.
    Admin grupy audio
    Jerzyczeka napisał:
    My rozmawiamy o opłacie za CO2, jako przyczynę wzrostu cen prądu.
    Kolega Szyszkownik Kilkujadek zasugerował, że będą od tego jakieś opłaty. Ja zapytałem, czy te pieniądze przyjdą do nas, jako producenta CO2.

Od dawna są opłaty za emisję CO2, dobre 10 lat albo i dłużej. Aż dziwne, że do tej pory o tym nie słyszałeś.
    To nie emitentowi płacą, tylko emitent płaci. To bardzo proste - emitujesz = płacisz, im więcej emitujesz, tym więcej płacisz.
    A kto emituje najwięcej u nas w kraju? Elektrociepłownie! Emitują = płacą, a skąd biorą na to środki?
    Pomyśl, a będziesz miał odpowiedź.

Jedyna bzdura z jaką mamy tutaj do czynienia, to to że Europa płaci (i nie do końca wiadomo co się z tymi pieniędzmi dzieje), a takie Chiny czy USA powiedziały jasno że mają to gdzieś i nie będą płacić. No i co im kto zrobi?
    Sama idea nie jest zła, tylko nie ma sensu w momencie gdy dotyczy to tylko niewielkiej części świata, a reszta ma to gdzieś.

Takie Chiny według danych z Wikipedii, emitują rocznie ok. 10000 milionów ton CO2 rocznie. Zaraz za Chinami są Stany zjednoczone z emisją na poziomie 6000 milionów ton.
    Potem długo nic i Indie ze swoimi marnymi 2000 milionami ton.
    Taka Polska z Emisją 316 milionów ton potrzebuje ok. 30 lat by wyemitować tyle, co Chiny przez rok.
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_pa%C5%84s...d%C5%82ug_rocznej_emisji_dwutlenku_w%C4%99gla

Dopóki ktoś nie zmusi Chin i USA do płacenia miliardów za emisję, to takie opłaty, szczególnie dotyczące takich krajów jak Polska, nie mają żadnego sensu i służą tylko temu, by kogoś oskubać.
    Millaka
    Poziom 15  
    Jacekser napisał:

I każdy promień słońca będzie na wagę złota.No !

To stoi w sprzeczności ze starożytnym prawem, że „czas to pieniądz”.
    … i dla wszystkich przestrzegających to prawo nie ma znaczenia czy jest widno czy ciemno. ;)
    stomat
    Specjalista elektryk
    Koledzy, oszczędni Niemcy wprowadzili zmianę czasu nie dlatego że ktoś lubi spać dłużej, czy iść do pracy po ciemku, tylko dla realnych oszczędności. Spróbowałem to policzyć. Wziąłem zapotrzebowanie w KSE (ze strony PSE) ze środy przed zmianą czasu i ze środy po zmianie czasu, odjąłem moc w poszczególnych godzinach, pomnożyłem przez cenę giełdową energii (ze strony TGE) i dodałem. I wyszło że dziennie na zmianie czasu zyskujemy około trzy miliony złotych. Czy to dużo czy mało? Przez cały rok dzięki wcześniejszemu wstawaniu moglibyśmy wybudować pewnie ok. 50 km autostrady. Ale skoro wolimy dłużej pospać to kto bogatemu zabroni.
    Jerzyczeka
    Poziom 16  
    Cytat:
    Od dawna są opłaty za emisję CO2, dobre 10 lat albo i dłużej. Aż dziwne, że do tej pory o tym nie słyszałeś.

Przepraszam ale od jakich 11 lat nie ma mnie w Polsce i z niedowieżaniem o tym czytam. Opłaty za emisję CO2? To mi wygląda na jakieś wyłudzenie. Opłata za kopcenie (węglowodory) to może i OK, ale CO2? Czy ktoś tu oszalał? Czy obywatele też muszą płacić, że wydychają CO2?
    odalladoalla
    Poziom 21  
    Jerzyczeka napisał:
    Cytat:

Przepraszam ale od jakich 11 lat nie ma mnie w Polsce i z niedowieżaniem o tym czytam. Opłaty za emisję CO2? To mi wygląda na jakieś wyłudzenie. Opłata za kopcenie (węglowodory) to może i OK, ale CO2? Czy ktoś tu oszalał? Czy obywatele też muszą płacić, że wydychają CO2?

Tak, ponieważ w większości tak zwane dobra towarowe pozyskują "przeciętni Kowalscy". To ich głupota i nienasycenie "nowymi lepszymi smartofonami", nowymi lepszymi "voclwagenami" powodują "podaż". Skoro jest ciągły zbyt to dostarcza im się "coroczny chłam". By ten chłam produkować potrzebna jest energia-źródła nośniki energii przeważnie chemiczne.
    Trzeba jakoś wydobyć te nośniki, ropę naftową,węgiel kamienny, metan, łupki bitumiczne.
    Proces "wydobywania jest procesem destrukcyjnym", proces zużywania-produkowania chłamu
    także choć mniej i większość z was nie zdaje sobie nawet z tego sprawy. Płacicie za drugie-trzecie indywidualne auto "w rodzinie", za piąty telefon w torebce u durnych przedstawicielek "płci pięknej". Płacicie za wasze rozbuchane potrzeby.
    Na razie są to bardzo małe opłaty bo tylko finansowe. Zaraz zaczną się prawdziwe koszty, w waszym zdrowiu i zdrowiu waszych "przyszłych dzieci".
    Niewidoczne koszty energii
    Koniec zmian czasu między letnim i zimowymmcmurray-w...ldfire.jpg Download (111.4 kB)
    Koniec zmian czasu między letnim i zimowymcanada tar..nds.jpg Download (165.97 kB)
    https://www.socialdocumentary.net/exhibit/Garth_Lenz/1147
    http://surowce.igo.org.pl/mapa/183/kanadyjski...osnych-najbardziej-niszczacy-projekt-na-ziemi
    A takie miejsca są nie tylko w Kanadzie, gdzie zniszczono duże powierzchnie lasów lecz w dżungli Wietnamu, na połaciach Rosyjskiej Syberii, bo najmniej rzucające się w oczy z satelitów, są piaski pustyń w "Arabiach"-był piach i pozostaje piach tyle iż "brudny".
    Millaka
    Poziom 15  
    A czy te opłaty za emisję CO2 to nie są kary za przekroczenie norm?
    Są ustalone normy, wg których poszczególne kraje nie mogą przekroczyć ustalonych ilości CO2 na głowę mieszkańca i jeśli się ich nie przekroczy to nie trzeba nic płacić.
    Są nawet kraje, które sprzedają swoje nadwyżki (certyfikaty CO2) i zarobione miliardy € inwestują w ochronę środowiska.
    … a inne muszą płacić kary za przekroczenie norm lub kupić kilka certyfikatów CO2 i mieć spokój.
    Słyszałem, że te certyfikaty CO2 są dostępne na giełdach.
    Jerzyczeka
    Poziom 16  
    Ale po co te normy? Czemu one służą?

Dodano po 1 [minuty]:

Sorry

Jest odpowiedź

Dodano po 2 [minuty]:

Tylko wiecie co? Przyczepili się niesłusznie do dwutlenku węgla. To spowoduje zatrzymanie gospodarki, niestety. Chyba, że wymyślimy tani sposób produkowania energii z innych źródeł.
    Szyszkownik Kilkujadek
    Poziom 35  
    Jerzyczeka napisał:
    Przyczepili się niesłusznie do dwutlenku węgla.

Dlaczego niesłusznie? Antropogeniczna emisja dwutlenku węgla powoduje globalne ocieplenie.
    http://naukaoklimacie.pl/fakty-i-mity/mit-nau...jest-zgodna-w-temacie-globalnego-ocieplenia-7
    Jerzyczeka napisał:
    To spowoduje zatrzymanie gospodarki, niestety.

Globalne ocieplenie może przynieść jeszcze większe straty i to nie tylko w gospodarce.
    Jacekser
    Poziom 19  
    odalladoalla napisał:
    Płacicie za drugie-trzecie indywidualne auto "w rodzinie", za piąty telefon w torebce u durnych przedstawicielek "płci pięknej". Płacicie za wasze rozbuchane potrzeby.

Ale płacimy pieniędzmi które uczciwie(mam nadzieję),ciężko zarabiamy.Nikt mi tego nie zabroni.To korporacje robią wszystko by wyrób miał trwałość nie dłuższą o dzień po gwarancji i nie dał się naprawić.Recykling?Średnio w niego wierzę czytając o pływających po oceanach wyspach plastiku wielkości pół Europy. Tak już jest ten świat skonstruowany.Wracając do naszych realiów.My palimy węglem w elektrowniach,Zachód-uranem,gazem i rozwija OZE.Prawda-OZE nie są tanie(wiatraki,fotowoltaika,elektrownie wodne)ale wszystkie bogatsze społeczności dążą do ich rozwoju.U nas-węgiel bo go mamy(choć ten nasz jest drogi;importowany ,nawet z daleka tańszy)."Obraziliśmy się " na Rosję bo..wiadomo co a cała reszta zachodniej Europy chce brać ich gaz.Nie piszę o dywersyfikacji bo jest oczywiście bardzo potrzebna.Jeszcze niedawno obecny min.energii mówił o rezygnacji z OZE(!).Wkrótce potem się zreflektował.A Łunia narzuciła limity w emisjach i musimy się z tym zmagać.O polskich kopalniach już pisałem.I w związku z tym o ile dla przeciętnego Kowalskiego dziś prąd jest (w miarę)tani to za rok,gdy obecnie rządzący przegrają(kto wie?) to wszystko skoczy tak że jękniemy.

PS z utęsknieiem czekam na ITER :spoko: (może dożyję czasów kontrolowanej syntezy termojądrowej)
    odalladoalla
    Poziom 21  
    Jacekser napisał:
    odalladoalla napisał:
    Płacicie za drugie-trzecie indywidualne auto "w rodzinie", za piąty telefon w torebce u durnych przedstawicielek "płci pięknej". Płacicie za wasze rozbuchane potrzeby.

Tak już jest ten świat skonstruowany.Wracając do naszych realiów.My palimy węglem w elektrowniach,Zachód-uranem,gazem i rozwija OZE.Prawda-OZE nie są tanie(wiatraki,fotowoltaika,elektrownie wodne)....................................

PS z utęsknieiem czekam na ITER :spoko: (może dożyję czasów kontrolowanej syntezy termojądrowej)

OZE to ślepa uliczka, to taki power bank z napisem 10000 mAh z zainstalowanym aku wewnątrz chińskim
    Li-jon o pojemności na etykiecie "20000 kAh"( obietnice bez pokrycia w faktach).
    Natomiast te wylewki jeszcze nie oznaczają sukcesu
    https://www.youtube.com/watch?v=L0k42jvit8I
    już mają "poślizg" w budowie, gorzej jak założenia także poślizną się...zresztą to "budowla" by sprawdzić założenia a nie by dawać faktyczną energię na zużycie
    Jacekser
    Poziom 19  
    odalladoalla napisał:
    Natomiast te wylewki jeszcze nie oznaczają sukcesu

Za dużo w to wpompowano kasy by teraz ot,tak to zostawić.Założenia dot. tokamaka nie zmieniają się,budowa sukcesywnie posuwa się do przodu.Tak,to jest przedsięwzięcie badawcze,za kasę wielu krajów rozwiniętych.Wszyscy udziałowcy są zainteresowani tym w miarę czystym nieograniczonym źródłem energii zwłaszcza wobec widocznych zmian w globalnym klimacie.
    Co do OZE-absolutnie się z Tobą nie zgadzam.Duńczycy jakoś nie narzekają a wręcz rozwijają.Interesuje mnie także Desertec. Tylko polityczne zawirowania nie pozwalają rozwinąć się temu projektowi.Wydobycie,handel,transport i spalanie póki co jest dominującym źródłem energii na Świecie.Nie trudno się domyślić dlaczego(w czyich jest to rękach i czym dla Świata są).
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Odnawialne_%C5%BAr%C3%B3d%C5%82a_energii
    stomat
    Specjalista elektryk
    Jacekser napisał:
    Duńczycy jakoś nie narzekają a wręcz rozwijają.

Tak, Volkswagen też nie narzekał na normy emisji spalin, a wręcz rozwijał.
    Jacekser
    Poziom 19  
    stomat napisał:
    Jacekser napisał:
    Duńczycy jakoś nie narzekają a wręcz rozwijają.

Tak, Volkswagen też nie narzekał na normy emisji spalin, a wręcz rozwijał.

W czym rzecz?
    Jerzyczeka
    Poziom 16  
    Cytat:
    Dlaczego niesłusznie? Antropogeniczna emisja dwutlenku węgla powoduje globalne ocieplenie.
    http://naukaoklimacie.pl/fakty-i-mity/mit-nau...jest-zgodna-w-temacie-globalnego-ocieplenia-7

Przepraszam, ale czy jest jaki naiwny, który by w to wierzył?

Cytat:
    Jerzyczeka napisał:
    To spowoduje zatrzymanie gospodarki, niestety.

Globalne ocieplenie może przynieść jeszcze większe straty i to nie tylko w gospodarce.

Nie może przynieść i na pweno przyniesie, jeśli się uwierzy, że "...Antropogeniczna emisja dwutlenku węgla powoduje globalne ocieplenie..."

No nie żartujcie proszę.

Dodano po 1 [godziny] 6 [minuty]:

Słuchajcie

Mam inne pytanie: Jak przesunąć tą linię:

To cholerstwo zajmuje za dużo miejsca i źle się czyta właściwe treści.
    jack63
    Poziom 42  
    Jerzyczeka napisał:

Nikt rozsądny nie opiera swojego poglądu na ten temat na wierze.
    Wierzyć to można np. w istnienie Boga czy piekła.
    Jak opierasz swój pogląd o zjawiskach fizycznych na wierze jesteś naiwny i .....niedouczony.
    Stajesz się też łatwym celem dla wszelkiej maści manipulatorów, których ostatnio nie brakuje.
    Wiara jest prosta i nie wymaga wysiłku intelektualnego, którego jak widać po twoich postach ci bardzo brakuje.
    Jerzyczeka
    Poziom 16  
    Cytat:
    Jerzyczeka napisał:

Nikt rozsądny nie opiera swojego poglądu na ten temat na wierze.
    Wierzyć to można np. w istnienie Boga czy piekła.
    Jak opierasz swój pogląd o zjawiskach fizycznych na wierze jesteś naiwny i .....niedouczony.
    Stajesz się też łatwym celem dla wszelkiej maści manipulatorów, których ostatnio nie brakuje.
    Wiara jest prosta i nie wymaga wysiłku intelektualnego, którego jak widać po twoich postach ci bardzo brakuje.

Napisałem wierzył, bo właśnie zdrowa analiza zjawisk fizycznych nie wykazuje związku globalnego ocieplenia, na które wielu się tutaj powołuje, jako przyczyny podwyżki cen prądu.
    Doszliśmy do wniosku, że prąd drożeje, ponieważ wprowadzone zostały opłaty za emisję CO2.
    Z kolei właśnie trzeba być niedouczonym albo nawinym aby przyjąć tezę, że globalne ocieplenie jest powodowane "antropogeniczną emisja dwutlenku węgla", tak jak sugeruje to przytoczony wcześniej artykuł:
    Cytat:

Wobec tego trzeba tylko wiary, że tak jest aby zgodzić się na płacenie jakich wydumanych opłat i ograniczanie emisji. Rozumując tym tropem, za 5 lat będziemy płacić za oddychanie, bo też emitujemy.