Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak dźwięku w windowsie 7- HP620

28 Mar 2019 19:48 201 13
  • Poziom 3  
    Witam mam problem z brakiem dźwięku na laptopie HP620- Win7 Home.
    Włączam lapka i wchodzę na YT i nie ma dźwięku-tylko na słuchawkach, po wyjęciu z portu słuchawkowego cisza. Jak wejdę na mikser to pokazuje że działa i tak samo w panelu sterowania i services.msc. Proszę o pomoc!
  • Poziom 3  
    Siema. Glosniki, ale odpinane? Nie mam dopinanych mam w lapku ale tak jak mówię nie działają. Ale pamiętam jak ostatnio brat mi wpinal parę razy słuchawki jak komputer był wyłączony do portu z słuchawek i do mikrofonu. Na początku nic nie miałem przeciwko ale jak sobie przypomniałem teraz to mam ochotę mu wpierniczyc, ale narazie poczekam póki nie wiem czy to jego wina.... Cholera jasna!
  • Poziom 4  
    To że twój brat wpinał te słuchawki do portów nie ma większego znaczenia, problem jest z głośnikami wbudowanymi w laptopa. Od jak dawna masz taki problem z komputerem?
  • Poziom 31  
    Problemem może być też gniazdo słuchawkowe jack, które fizycznie odpina głośniki podczas wpinania słuchawek.
    Żeby wykluczyć lub potwierdzić ten problem sprzętowy, odpal komputer z dowolnej wersji Linux live i sprawdź jak zachowuje się dźwięk.
  • Poziom 3  
    batjan10 napisał:
    To że twój brat wpinał te słuchawki do portów nie ma większego znaczenia, problem jest z głośnikami wbudowanymi w laptopa. Od jak dawna masz taki problem z komputerem?

Od czasu jak napisałem post z problemem minelo jakieś 6 godzin.

Dodano po 2 [minuty]:

ak6 napisał:
    Problemem może być też gniazdo słuchawkowe jack, które fizycznie odpina głośniki podczas wpinania słuchawek.
    Żeby wykluczyć lub potwierdzić ten problem sprzętowy, odpal komputer z dowolnej wersji Linux live i sprawdź jak zachowuje się dźwięk.

Mam pobrać Linux? Z tym Jackiem masz rację bo lapek ma 15 lat i pewnie szaleje. Ale mam też operę tyle że to się zaczęło zanim przeinstalowalem z chrome
  • Poziom 31  
    Tak. Pobierz dowolną wersję Linux Live. Może być prosty w obsłudze ubuntu i uruchom z przygotowanej bootowalnej płyty lub pendriva komputer.
    Uruchom! nie instaluj!
  • Poziom 3  
    ak6 napisał:
    Tak. Pobierz dowolną wersję Linux Live. Może być prosty w obsłudze ubuntu i uruchom z przygotowanej bootowalnej płyty lub pendriva komputer.
    Uruchom! nie instaluj!

pobrałem ubuntu z linuxa moze byc?
  • Poziom 3  
    dt1 napisał:
    Sterownik dźwięku Windowsowy, czy zainstalowany ze strony HP? Jeśli nie jest to sterownik ze strony HP, to proponuję taki zainstalować:

ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp47501-48000/sp47808.exe

Sorry, ale nie orientuję się w tym :|
    Ale co mam zrobić z tym Ubuntu?
    A i ten sterownik sprawdzę...
  • Poziom 31  
    xXx_windowsiarz_xXx napisał:
    ale nwm bo co mam zrobic z tym ubuntu?????

Uruchomić Ubuntu i sprawdzić, czy dźwięk się pojawi.
    Chcę wykluczyć problemy sprzętowe, żeby zacząć zabawę ze sterownikami.
  • Poziom 3  
    ak6 napisał:
    xXx_windowsiarz_xXx napisał:
    ale nwm bo co mam zrobic z tym ubuntu?????

Uruchomić Ubuntu i sprawdzić, czy dźwięk się pojawi.
    Chcę wykluczyć problemy sprzętowe, żeby zacząć zabawę ze sterownikami.

Witam, masz link? Nie moge znaleźć więc jak mozna to poprosze o pomoc.
  • Poziom 31  
    Może lepiej nie bierz się za to, skoro nie możesz nawet znaleźć Linuxa w sieci.
    Boje się o Twoje dane.
  • Poziom 3  
    ak6 napisał:
    Może lepiej nie bierz się za to, skoro nie możesz nawet znaleźć Linuxa w sieci.
    Boje się o Twoje dane.

Wiesz no troche juz nieaktualne dzieki za checi jak patrze po forach to dosc pospolity problem wiec mysle ze nie ma sensu sie martwic a na tym lapku srednio mi zalezy wiec mysle ze lepszym pomyslem jest go zamienic ale pytanie czy tez ze stajni Hewletta&Packarda.
    Dzieki za pomoc,post nieaktualny;)