Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laguna II 2003 1.8 - Niepasujący przewód hydrauliczny do nowego wysprzęglika

29 Mar 2019 10:30 252 4
  • Poziom 2  
    Witam.
    W Lagunie 1.8 16 v 88 KW 2003 wymieniłem kompletne sprzęgło, zakupiłem zestaw LUK 622 3061 33 czyli tarcza, docisk i wysprzęglik, który został dobrany po nr. VIN VF1BG0B0529071908, niestety przed montarzem nie porównałem nowych ze starymi, tarcza i docisk pasują lecz niestety w nowym zakupionym i już zamontowanym wysprzęgliku jest wieksza niż w starym ,średnica do podpięcia przewodu hydraulicznego w starym była 11,7 mm. a w nowym jest 13,3 mm. Skrzynia jest już zamontowana w samochodzie i teraz aby jej spowrotem nie wyjmować i nie wynieniać/dokupywać drugiego wysprzęglika prościej jest podmienić przewód-rurkę hydrauliczną wysprzęglika. Pytanie brzmi tylko z jakiego modelu Laguny będzie pasowała ta rurka do wysprzęglika LUK 510 0097 10 13.3 mm.

Z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 2  
    I co kolego rozwiazales problem ? Bo mam taki sam
  • Poziom 10  
    Spróbuj dokupić przejściówke gwintu lub zarób nową końcówkę na starej rurce. pasuje z końcówek układu hamulcowego.
  • Poziom 21  
    lesny jan napisał:
    I co kolego rozwiazales problem ? Bo mam taki sam

Załatw sobie z wysprzęglika Valeo. W komplecie ma różne 2 lub 3 "rurki" do dopasowania.
  • Poziom 2  
    Te z Valeo nie pasują, ja znalazłem nową, z większą średnią i ją podmieniłem, działa prawidłowo.