Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

JBL bar 3.1 + sony XF9005, pytanie o kodeki

29 Mar 2019 11:42 360 2
  • Poziom 8  
    Hej,

Ostatnio zakupiłem tv sony kd-65xf9005 , i myślałem o dorzuceniu do tego JBL bar 3.1 (mieści się w budżecie, w pokoju 18m2, do tego dosyć fajnie brzmiał, gdy go posłuchałem, i ma nienaganne recenzje).

Pytanie pół-laika jeśli chodzi o audio-video: z tego co widzę, JBL 3.1 obsługuje dosyć mało kodekow (tak naprawdę wyróżniany jest tylko Dolby Digital). Czy będzie to robiło jakąś różnice gdy, np. odpalę na TV coś zakodowane DTS i wypuszczę audio na sounbara, albo odpalę coś z Dolby Atmos na netflixie? Czy w takim wypadku TV prze-konwertuje sygnał tak, żeby soundbar zagrał jak najlepiej (np do pcm, tylko nie wiem czy będzie wtedy środkowy głośnik grał) ? Czy jednak poszukać np. takiego HT-XF 9000 który ma niby więcej kodeków w pakiecie (ale na moje ucho gorzej gra)?

TV + JBL będą używane głównie do filmów/seriali (Netflix, HBO Go, youtube, cda, stream wifi z PC), nie planuje podpinać kablówki, ps4 pro może w przyszłości.

Dzięki za pomoc!
  • Pomocny post
    Użytkownik obserwowany
    Moja rada. Jeśli jesteś zapalonym kinomanem do tego lubisz pograć to ja zaproponowałbym ci kino domowe. Nie wiem jaki budżet. Kompaktowe kina są tanie. Używane. Do tego zyskawszy BlueRay. To minimum jeśli myślisz o dźwięku przestrzennym a na Netflixie np tego dużo. Idealnym rozwiązaniem byłoby kupno amplitunera jako osobnego urządzenia. Np Denon czy Pioneer. Nie są takie drogie i do tego głośniki 5.1 lub 7.1. Dts to dźwięk przestrzenny faktycznie dekoduje go dekodery w kinach domowych.

Dodano po 2 [minuty]:

Nie przestrasz się tutaj małych plastikowych głośników. Ja mam denona z głośnikami harmankardon i subwooferem wharfedale i gra to naprawdę fajnie. Dużo oglądam w streemie ale ostatnio ściągnąłem film na dysk w dts i puściłem. Rewelka.

Dodano po 1 [minuty]:

Jeśli chodzi o twoje pytanie to wybrałbym JBL.
  • Poziom 8  
    Zdaję sobie sprawę z dużych niedociągnięć soundbarów w wielu aspketkach, gdybym tylko miał możliwość, to zestaw kina były już w drodze, nawet gdybym miał dołożyć do budżetu. Niestety, miejsce TV i rozkład salonu nie pozwala na nic więcej niż soundbar, baa nawet ustawienie suba będzie wymagało gimnastyki, a satelity z systemu 5.1 lub 7.1 całkowicie odpadają. Chodzi mi tu głównie o kompaktowość, w miarę dobry dźwięk (lepszy od tego z TV) z dobrym dołem, i max te 1500-2000zł, bo więcej na soundbar nie wydam .

JBL Posłuchałem w markecie (wiadomo, słabe stanowisko do odsłuchu ale zawsze coś) i mi podpasował, tylko właśnie trochę się w tych kodekach pogubiłem, i z chęcią usłyszał bym jakąś podpowiedź :)

PS. Do słuchania na szczęście muzyki mam drugi pokój z zestawem eleganckich 8 calowych monitorów studyjnych, więc mam gdzie miód na uszy wylewać :) .