Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] PROXXON DSH/E 28092 - bardzo głośna praca

29 Mar 2019 12:46 144 1
  • Poziom 4  
    Mam problem z praktycznie nową wyrzynarką włosową PROXXON DSH/E 28092.
    Problem zaś polega na głośnej pracy urządzenia (odgłos stukania, wibracji dobiegający z ramienia w okolicy pokrętła do napinania brzeszczotu). Wyrzynarka ma miesiąc i kilka godzin pracy w drewnie, cichej pracy aż do momentu pierwszego zerwania brzeszczotu z mojej winy. Przesadziłem z jego napięciem. Po tym strzale tak jakby zaczęła powoli rozregulowywać się gdzieś na elementach mechanizmu ramienia ukrytych w jej obudowie. Dokręciłem już chyba wszystko, ale problem bardzo głośnej wibracji pozostaje. Na logikę chodzi zapewne o jakąś regulację, ale nie mogę do tego dojść. Urządzenie jest w bardzo dobrym stanie, nie zaliczyło żadnego uszkodzenia mechanicznego (upadku, uderzenia). Możecie mi coś poradzić?
  • Poziom 4  
    OK. już sobie poradziłem krzywy odlew żeliwnej obudowy w trakcie pracy miał kontakt z prętem gwintowanym posadowionym w ramieniu wyrzynarki odpowiedzialnym za naciąg brzeszczotu. No i stąd ten odgłos tłuczenia. Lekko rozszlifowałem obudowę we wspomnianym miejscu. Podpowiedź nadeszła z dom i drewno forum . Tak więc temat możemy uznać za zakończony.