Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piekarnik Amica EB6541 - przypala w jednym miejscu

29 Mar 2019 14:14 489 8
  • Poziom 2  
    Witam.
    Piekarnik Amica przypala od góry po 20 minutach od włożenia, w jednym miejscu. Wymieniany był termostat i górna grzałka. Problem nadal się pojawia. Serwis już nie ma pomysłu. Mamy zabezpieczenie różnicowo-prądowe. Dołączam fotki, może Państwo będziecie mieli jakieś pomysły co trzeba naprawić. Dziękuję z góry.
    A tu zdjęcia podczas pieczenia (otworzyłam i przekręciłam blachę, dlatego "przypalenie" na zdjęciu jest na dole, a nie na górze:
    :arrow: Poprawiłem TONI_2003
  • Poziom 42  
    Olaferka napisał:
    Mamy zabezpieczenie różnicowo-prądowe.
    To jest zabezpieczenie przed pojawieniem się niebezpiecznego napięcia na metalowych częściach kuchenki, a z przypalaniem placka nie ma to nic wspólnego.
    Olaferka napisał:
    Wymieniany był termostat i górna grzałka.
    Grzałka grzała, wobec tego jaki był sens wymiany? Ten co to wykonał, zrobił tylko coś, by się wykazać, ze coś zrobił. Termostat pewnie też był dobry...
    Może problem tkwi, w za wysokim układaniu tacki z plackiem. Trzeba spróbować z niższym położeniem.
  • Moderator AGD i automatyka
    Nagrzej piekarnik do żądanej temperatury już ca 20 minut przed włożeniem ciasta.
    Nie powinno wówczas przypalać.
  • Poziom 2  
    stanislaw1954 napisał:
    Olaferka napisał:
    Mamy zabezpieczenie różnicowo-prądowe.
    To jest zabezpieczenie przed pojawieniem się niebezpiecznego napięcia na metalowych częściach kuchenki, a z przypalaniem placka nie ma to nic wspólnego.
    Olaferka napisał:
    Wymieniany był termostat i górna grzałka.
    Grzałka grzała, wobec tego jaki był sens wymiany? Ten co to wykonał, zrobił tylko coś, by się wykazać, ze coś zrobił. Termostat pewnie też był dobry...
    Może problem tkwi, w za wysokim układaniu tacki z plackiem. Trzeba spróbować z niższym położeniem.
    Ustawiam na najniższy poziom. Nic to nie daje. Nadal przypala.
    mrhari napisał:
    Nagrzej piekarnik do żądanej temperatury już ca 20 minut przed włożeniem ciasta. Nie powinno wówczas przypalać.
    Nagrzać piekarnik do żądanej temperatury. Minie 20 min. i dopiero włożyć ciasto, tak?
  • Moderator AGD i automatyka
    Olaferka napisał:
    I dopiero włożyć ciasto, tak?

Dokładnie. A czas możesz dobrać eksperymentalnie. Może wystarczy 12 - 15 minut.
    Zwiększonego zużycia prądu nie musisz się obawiać gdyż nagrzane wnętrze będzie trzymać temperaturę a grzałki będą się załączać tylko gdy temperatura zacznie spadać.
  • Poziom 2  
    mrhari napisał:
    Zwiększonego zużycia prądu nie musisz się obawiać gdyż nagrzane wnętrze będzie trzymać temperaturę, a grzałki będą się załączać tylko gdy temperatura zacznie spadać.
    Dziękuję za pomoc :) spróbuję i dam znać. Pozdrawiam :)
    Edit:
    Włożyłam ciasto po 20 min. Nadal przypala w jednym miejscu :/
    Piekarnik Amica EB6541 - przypala w jednym miejscu Piekarnik Amica EB6541 - przypala w jednym miejscu
  • Poziom 1  
    Mam ten sam problem. Czy udało się jakoś naprawić? Czy problem pozostał?
  • Poziom 42  
    Zajrzałem do mojej (żony)kuchenki Mastercook Future, a w niej górna grzałka jest odsłonięta- wisi nad komorą piekarnika. Jak jest w waszym przypadku?