Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z netem - WiFi

10 Wrz 2005 13:00 912 3
  • Poziom 31  
    Witam :)

Od kilku dni trapi mnie dziwny problem z netem i dzis przez przypadek udalo mi sie go wykryć, ale nie wiem jak go rozwiazac.

Jestem w sieci radiowej (2mbps) opartej chyba tylko na routerach d-link dwl 900ap+, no przynajmniej ja i przyczyna problemu (kumpel) posiadamy takie routery.

Moje problemy z netem zaczynaja się kiedy kumpel zaczyna sciagac cokolwiek z torrenta (www, ftp nie sprawdzalismy) wtedy to trace 50% kontaktu z nadajnikiem, wszystko przestaje mi prawie natychmiastowo dzialac (nawet gg nie wyrabia i sie rozlacza). Postanowilismy sprawdzic odwrotna sytuacje i kiedy ja wlaczam jakis plik z torrenta to u kumpla net nadal dziala, a pingi niewiele rosna i gubi sie conajwyzej 1-5% pakietow.

Tutaj rodzi sie pytanie co jest nie tak z nasza siecia i co zrobic aby wszystko bylo ok? dodam ze nigdy takiego problemu nie mielismy...

Jezeli mogloby pomoc komus screeny z konfiguracji routerow to moge je tutaj umiescic :)

Kumpel pobiera z torrenta:
    Problem z netem - WiFi

Kumpel nie pobiera z torrenta:
    Problem z netem - WiFi

Z gory dzieki za chec pomocy
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Niech kumpel ustawi ograniczenie ilości sesji w torencie i zainstaluje jakiś programik do ograncizenia jego transferu (np netlimiter, cfos itp.)
  • Poziom 31  
    to nic nie daje, kumpel ma transfer po 10kb/s a mnie juz wywala z neta :|
    Nawet jezeli ja ssam ponad 150kb/s i kumpel wlaczy u siebie pobieranie, to mi natychmiastowo spadaja transfery i trace kontakt z nadajnikiem... :|
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jak to z tym waszym radiem jest ? , kazdy z was ma 900 jako klient czy jak? bo to wazne, opisz tez odleglosci o orientacje