Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Indukcja Gorenje EI57337AX - wywala bezpieczniki

29 Mar 2019 19:07 342 5
  • Poziom 9  
    Witam.
    Chciałbym poradzić się w sprawie problemu jaki pojawił się w dniu dzisiejszym. Ww. kuchenkę posiadam od 3 lat. Podłączona została przez ""normalnego" elektryka i nie było z nią żadnego problemu. Indukcja jak i piekarnik działały bez zarzutu. Dziś podczas gotowania wyzwoliło bezpieczniki. Na płycie stał jeden garnek, a gotowanie było na poziomie 3.

Pół godziny prędzej pracował piekarnik, a w nim piekł się kurczak. Żona nadmieniła, że było dużo pary, którą wydobywała się z tyłu piekarnika, ale tak było za każdym razem gdy ów kurczak się w nim piekł. Niestety bezpiecznik B20 przy próbie włączenia wyzwala główny od wszystkiego. Minęło kilka godzin od momentu awarii i spróbowałem włączyć jeszcze raz. Niestety bez zmian, a gwarancji brak bo minęła w zeszłym roku. Odsunalem kuchenkę sprawdziłem ( wizualnie) kabel. Wydaje się ok. Co mogę jeszcze zrobić jako laik żeby spróbować znaleźć przyczynę i nie zrobić sobie i innym krzywdy?
    Edytowałem{[T.M]
  • Poziom 2  
    Jeżeli twoja wiedza kończy się na tym, że jak napisałeś (sprawdziłem wizualnie kabel. Wydaje się ok.) To proponuję zawołać raz jeszcze elektryka. Będzie bezpieczniej i pewniej.
  • Poziom 9  
    ?Indukcja Gorenje EI57337AX - wywala bezpieczniki
    Witam ponownie.
    Problemem była płyta indukcyjna, a spaliły się jakieś tranzystory. Oddałem do naprawy i dalej nie działa. Po podłączeniu do prądu nic się nie wyświetla. Jakby prąd nie dochodził. Jeden kabel nie był wpięty w gniazdo. Myślałem, że to to, ale nie. To na zielono to wymieniana część. To na czerwono to kabel, który nie był wpięty. Są dwa gniazda i tak naprawdę nie wiem, w które. Po drugiej stronie też tak samo tylko nie ma przewodu. (Dziwne) powinien być?
    Jaka może być przyczyna? Z indukcji wychodzą dwa przewody jeden podłącza się do płytki od sterowania pokrętłami, drugi wpina w gniazdo od zasilania. Powinno wszystko grać, a tu kompletny brak prądu na płycie. Może ktoś coś poradzić
  • Poziom 43  
    pablo__20 napisał:
    ... Oddałem do naprawy i dalej nie działa...

To może zleć naprawę. Samo oddanie do naprawy nie przywraca sprawności. Sprawność przywraca fachowe działanie. To oddałeś do naprawy czy dalej sam próbujesz naprawiać? Może oddałeś do naprawy do siebie?
    pablo__20 napisał:
    ...
    Spaliły się jakieś tranzystory...

Kto to stwierdził?
  • Poziom 9  
    Oddałem do naprawy do serwisu, który zajmuje się takimi rzeczami. Kuchenka a raczej piekarnik został w domu bo działa. Płytę odkręcono od piekarnika odpięto dwa przewody i zabrano do naprawy. Wczoraj odebrałem i dziś chciałem podłączyć nic skomplikowanego. Do wpięcia dwie wtyczki, ale niestety prąd nie dochodzi
  • Poziom 43  
    Odbierając z naprawy działała? Trzeba było dać do naprawy komplet i komplet sprawdzić przy odbiorze.
    pablo__20 napisał:
    ... Na płycie stał jeden garnek, a gotowanie było na poziomie 3.

Pół godziny prędzej pracował piekarnik, a w nim piekł się kurczak...

A na zewnątrz była piękna pogoda. :please: :crazyeyes: