Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem-Makita HP1640 - MAKITA HP1640 wiertarka udarowa

Szymekxdd 29 Mar 2019 19:26 1014 3
    Szymekxdd
    Level 2  
    Witam, posiadam Makite HP1640 w której podczas użytkowania udaru z uchwytu wiertarskiego luzuje się i wypada wiertło dodam że wiertarka nie była zbyt dużo używana i ogólnie jej wygląd w środku jak i na zewnątrz jest prawie jak nowy.Wymieniłem uchwyt bo byłem pewny ze w nim jest problem ale okazało się ze tak nie jest i problem nadal jest. Proszę o pomoc i jakieś wskazówki dotyczące tego problemu. Z góry dziękuje ;-)
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    LC8-990
    Level 42  
    Ta wiertarka występuje z różnymi uchwytami - masz ten zakręcany ręcznie, czy z kluczykiem?
    Wiertło wkładasz do końca uchwytu? Prawidłowo zakręcone?
    Jakiej średnicy wiertło i w czym wiercisz?
    Akrzy74
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Szymekxdd wrote:
    Proszę o pomoc i jakieś wskazówki dotyczące tego problemu

Mocno dokręcić wiertło, wiercić zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek. To nie jest uchwyt SDS, więc zwyczajnie wiertło ślizga się w uchwycie. Tak się dzieje, gdy wiertło nie jest wsunięte do końca w główce i dokręcone. Kluczykiem dokręca się nie w jednym, a w kilku miejscach na główce w przesunięciu co kilkanaście stopni.
    Szymekxdd
    Level 2  
    Możliwe że moze tak być jak koledzy mówią. Orgialnie ten model ma uchwyt wiertarski na kluczyk ale zostal wymieniony na szybkozaciskowy. Wiertło wsadzałem do samego końca i dokrecałem dość mocna, w drewnie idzie elegancko nie wypada ale gdy przechodze na udar i wierce w cegle, betonie to juz zaczyna sie problem.Jutro spróbuje dodac zdjęcia jak wyglądają zebatki i wgl całość od wewnatrz i zewnatrz.