Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung 32UF5300 - Ciemny ekran

29 Mar 2019 21:42 207 8
  • Poziom 2  
    Witam mam pytanie odnośnie mojego Samsunga 32UF5300. Sprawa się ma tak że po włączeniu telewizora ekran jest cały czas ciemny, jest głos, można przełączać kanały i od czasu do czasu na ułamki sekund pojawia się obraz. Czy to wina zasilacza BN44? Jeżeli tak od czego można zacząć jego sprawdzanie?
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Niekoniecznie jest to zasilacz.Jeśli jakieś ledy nie świeca na matrycy,to wtedy układ zasilania wylancza całość.
  • Poziom 2  
    Aha czyli to niekoniecznie zasilacz. Można go sprawdzić w miarę nieskomplikowany sposób za pomocą miernika?
  • Poziom 17  
    przez chwilę na wyjściu zasilacza zanim sie zabezpieczy,pojawi ci się napiecie,ale tak na 2-4sekundy
  • Poziom 2  
    Jeżeli wyjściem na podświetlenie LEDów jest tam gdzie zaznaczyłem to w momencie włączenia jest 0V.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Ponizej tego zlaczącza oo lewej,masz rozpiske na plycie na ktorych pinach powinno sie pojawic napiecie.Widze ze masz tam 4 zasilania.Zlącze mieżyleś na pusto czy z podpiętym złączem?
    Po drugie sprawdz czy nie masz zimnych lutów,bo płyta wygląda na łatwą.
    ale na forum był podobny temat
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3160172.html

Zeby nie zaśmiecać, dawaj na PW.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Na tym złączu nie będzie napięcia. Zmierz na kondensatorze C-9102. Jak będzie ok. 150V DC to masz uszkodzoną jedną diodę [ lub więcej ] na podświetlaniu matrycy. Jest dostępny schemat tego zasilacza który ci dużo wyjaśni . Tu jest zasilanie szeregowe więc jedna uszkodzona i po zawodach.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Janekgt540. napisał:
    Jeżeli wyjściem na podświetlenie LEDów jest tam gdzie zaznaczyłem to w momencie włączenia jest 0V.
    A na których mierzyłeś ?
    Zobacz z drugiej strony płyty czy nie masz połączeń w taki sposób, zielonymi wchodzi na gniazdo + zwora ścieżką na płycie, niebieskie to wyjście na ledy.
    Z tym tylko że to było u mnie, przy dwóch listwach LED, i czterech przewodach wychodzących wtyczką.
    Z pamięci narysowałem, chodzi mi o zasadę zasilania ledów, także za mocno nie ma się co tym sugerować.

Napięcie mierzysz na strzałkach, na środku płyty jest 160V 320mA i chyba takie napięcie powinieneś odczytać.

Przeanalizuj pod spodem płytki, czy nie masz więcej takich zwor, i na które piny gniazdka wchodzi zasilanie z płyty, bo masz tam zdaje się wszystkie piny obsadzone przewodami.
    https://youtu.be/HI-i5Zr-MJg?t=142
  • Poziom 2  
    Na kondensatorze C-9102 napięcie waha się od 200V do 240V DC.

Dodano po 1 [godziny] 35 [minuty]:

A więc tak, zmierzyłem napięcie na pinach 3,4;5,6;9,10,11,12 i po podłączeniu zasilacza po kilku sekundach pojawiło się napięcie 2V (na ok 1s). Zauważyłem że to napięcie pojawiało się w momencie błysku LEDów na około 1s. Prawdopodobnie mój miernik nie zdążył dobić do 4V stąd wartość 2V.
    Samsung 32UF5300 - Ciemny ekran[/url]