Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Andoria 231 panewki Pilne - Jakie panewki?

pawelp1320 29 Mar 2019 23:31 2397 8
    pawelp1320
    Level 6  
    Witam, akurat rozebralem korowód z silnika Andoria 231, 1hc102, 15KM i zastanawiają mnie panewki ktore sie tam znajdują, z reszta ciezko to nazwać panewkami bo są to cieniutkie blaszki, bez żadnych ząbków jak np. w ursusie 330 no i są dużo cieńsze. I w ogóle wyglądają tak jakby były wycięte samemu z jakiejś blaszki. Czy one tak mają wyglądać? Bo w Internecie nie mogłem znaleźć panewek do tego silnika. Czy od ursusa 330 będą pasować? Bo podobno tłok i tuleja są identyczne.
  • Helpful post
    bearq
    Level 38  
    Panewka jak panewka, jeśli wygląda jak by ktoś ją wycinał z czegoś to albo już jest na tyle wyrobiona że mało jej brakło do obrócenia albo już ją obróciło. Wrzuć zdjęcie
    pawelp1320
    Level 6  
    Andoria 231 panewki Pilne - Jakie panewki? Andoria 231 panewki Pilne - Jakie panewki?

Dodano po 1 [minuty]:

Takie mam zdjęcia. Dodam że silnik miał problem z kompresją i dlatego wymieniam w nim tuleje, cylinder i pierścienie. No a przy wyjmowaniu tłoka zauważyłem właśnie te panewki.

Dodano po 13 [minuty]:

Aha i podczas pracy nic nie stukało. Chodził ładnie. Po rozkręceniu korbowodu panewki były na miejscach w których powinny być.
  • Helpful post
    bearq
    Level 38  
    Ten korbowód się już zatarł, wał pewnie w takim samym stanie więc zakładanie tego nie ma sensu. Wrzuć zdjęcie wału
  • Helpful post
    bearq
    Level 38  
    Mogłeś zrobić od drugiej strony, lepszy wgląd ale z tego co widać to to samo co na korbie chociaż słaba jakość. Na tą chwilę składanie tego w takim stanie niestety mija się z celem.
    Swoją drogą masz pęknięty blok na siedlisku tulei i wyżarte gniazdo pod uszczelniacze...