Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Większość programów korzysta z integry a nie z nvidii.

Zwiado 30 Mar 2019 11:21 408 3
    Zwiado
    Level 4  
    Witam. Na moim lenovo z500 zainstalowałem na nowo system (windows 10 (wcześniej 8)) i mam taki problem że większość programów uruchamia się jako integra a nie nvidia. Uszkodzenie karty graficznej wykluczam bo np. działa minecraft. Ale już furmark, rise of the tomb raider, subnautica używają integry. Mam ustawioną nvidię jako domyślną i physix i próbowałem ręcznie pojedyncze programy. Po wyłączeniu integry w ustawieniach widać cały czas pulpit ale jak się sprawdzi w grze to korzysta z '' microsoft basic display driver" tylko furmark udało mi się uruchomić na custom presets. W biosie wątpię bo nie ma tam co zmieniać. Integra to intel hd 4000 a nvidia to gt 645m. Zdjęcia w załączniku. Większość programów korzysta z integry a nie z nvidii. Większość programów korzysta z integry a nie z nvidii. Większość programów korzysta z integry a nie z nvidii. Większość programów korzysta z integry a nie z nvidii. Większość programów korzysta z integry a nie z nvidii. Większość programów korzysta z integry a nie z nvidii.

Dodano po 1 [minuty]:

Zapomniałem dodać nie ma akumulatora i ustawiłem na wysoką wydajność
  • Helpful post
    kiss39
    Level 38  
    Jak masz ustawiane w panelu nVidia (karty HD 4000 i GT 645M)na automatyczne to Intel HD 4000 będzie załączana jak nie masz wpiętego zasilania, aby zaoszczędzi akumulator, a GT 645m przy wpiętym zasilaniu. Laptopy dla WIN7 mają np. w BIOS do włączenia opcje nVidia Optimus.
    Zwiado
    Level 4  
    Mam ustawioną nvidię a akumulatora nie mam więc jest do zasilacza podłączone na stałe
    Zwiado
    Level 4  
    Sterowniki od integry były błędnie zainstalowane.