Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire Switch 10 - instalacja nowego systemu

30 Mar 2019 11:58 774 3
  • Poziom 24  
    Witam

Mam mini laptop (tablet + odpinana klawiatura)
    dokladnie : acer aspire switch 10, aspire SW5-012

Nie wstaje system, brak pliku boot i recorvery

Juz trochu sobie poradziłem, ogolnie system Win8.1 32 bit wypaliłem na USB rufusem wybierajac schemat partycjonowania GPT dla docelowego systemu UEFI. Wrzucam pena do USB przy kawiaturze odpinanej i wszystko ladnie idzie do momentu formatowania przy stawianiu systemu, nie można sformatować partycji, kod bledu: 0x80070057.

Zatem pytanie jak sprawdzić dysk (jest to wersja z dyskiem na płycie głownej) , probowalem wypalic na USB cos do diagnostyki (ultimate boot cd , parted magic , ubuntu) ale zadne nie chce mi sie odpalic dla tej wersji laptopa.
    Moze ktoś pomoże ?
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Użytkownik obserwowany
    Użyj systemu mbr + odpowiednie ustawienie bios. Dlaczego gpt? Wiem ze ma zalety ale chyba nie zamierzasz mieć kilkunastu partycji.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 24  
    ogolnie to nie ma zbyt ustawien w biosie:
    Acer Aspire Switch 10 - instalacja nowego systemu Acer Aspire Switch 10 - instalacja nowego systemu Acer Aspire Switch 10 - instalacja nowego systemu Acer Aspire Switch 10 - instalacja nowego systemu Acer Aspire Switch 10 - instalacja nowego systemu

po ustawieniu hasla odblokowuje sie:
    Acer Aspire Switch 10 - instalacja nowego systemu

Wolalbym miec jedna partycje, tylko przy takich ustawieniach robiac obraz w roofusie widzi mi pendriva botowalnego laptop. W kazdym innym przypadku mam boot fail i nie czyta pena.
  • Użytkownik obserwowany
    Secure bot check wyłącz

Dodano po 31 [sekundy]:

Zdjęcie 4 masz włączone.