Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

- Honda Civic VIII 2006, automat, gaśnie, check engine

Kasia5953 30 Mar 2019 12:26 3702 2
    Kasia5953
    Level 7  
    Forumowicze,

Nie zrażajcie się, że kobieta pisze post - filtry wymienie sama, koło też zmienię, ba nawet doleję oleju, nie jest tak źle.
    Do sedna: od ponad roku jestem szczęśliwą posiadaczką Hondy Civic VIII sedan 2006r. , silnik 1,8 Benz + LPG, skrzynia biegów automatyczna.
    Przez rok jeździła jak złoto a teraz zaczynają się schody... od początku:
    -gaśnie, jednego dnia mniej drugiego na każdych światłach. Raz świeci się check engine a raz nie. Daje sobie z tym rade, nie jestem panikara, ale dziś doszło do tego to, że miga kontrolka "drive" i ponownie zapalił się check silnika. Nie ma różnicy, czy jedziemy na benzynie czy na gazie. Czuje, że przy hamowaniu wariuje i cieżko znosi zjazd na wolniejsze obroty, nierówno chodzi, raz utrzyma i sie ustabilizuje a raz nie.

- podczas jazdy ok 80km/h, któregoś dnia, wyskoczył bieg, dodaje gazu a tu nic, tak jakby skrzynia była na luzie, zjechałam na bok, odpaliłam ponownie i było ok ( taka sytuacja zdarzyła się raz i więcej się nie powtórzyła). to wskazuje na problem ze skrzynią biegów? Dodam, że nigdy nie wymieniałam oleju w skrzyni. Tak mi doradziło kilku mechaników. Powiedzieli, że jeśli nie mam pewności czy był wymieniany to lepiej nie ruszać.

Do tego wszystkiego urwał mi się wydech ( zauważyłam bo Honda brzmiała jak najnowsze ferrari w połączeniu z traktorem). Pojechałam do znajomego, wydech naprawiony. Przy okazji Honda została podłączona do podstawowego komputera (tylko taki miał, bo to nie jakiś super mechanik - znajomy, który nie chce mnie naciągnąć, mechaników się boje) i wykryto błędy:
    *P0171 czujnik 02- mieszanka zbyt uboga (co to znaczy?)

Gdzieś wyczytałam wtedy na forach, że jest jakaś sonda, która bada gdzieś na poziomie wydechu "coś" i decyduje o ilości paliwa wtryskiwanego do silnika. Jeśli wydech jest nieszczelny to jej pomiary są błędne i podaje za dużo paliwa - zalewa silnik - samochód gaśnie. Już myślałam, że gdy problem z wydechem rozwiązany Honda będzie znów służyć idealnie. Niestety nie. ( proszę wybaczcie ubogi opis, daleko mi do znawcy samochodów).

Świece były wymieniane - oprócz jednej, która nie chce się odkręcić. Znajomy powiedział, że strach na siłe, bo coś się może urwać (tłok? nie wiem czy dobrze zapamiętałam) i naprawa w tysiącach. Sprawdzane było czy "chodzi na 4 garach" - chodzi. Podczas pracy silnika odpinał każdy po kolei i sprawdzał czy coś sie zmienia w pracy silnika. Kilka miesięcy temu byłam też u gazownika, bo nie chciał przełączyć się na gaz, był problem z wielozaworem, obszedł problem i otworzył główny zawór ? w każdym razie od tej pory z insalacją wszystko gra.

Zwracam się do Was ponieważ jak wysiadam z samochodu przy warsztacie u większości mechaników udaje się dostrzec w oczach takie symbole "$" ( nie mówię, że wszyscy ale niestety nie mam nikogo zaufanego a kobieta wiadomo, że się nie zna i uwierzy, że trzeba wymienić wszystko) . Dodatkowo Honda jest w wersji USA. Części nie są łatwodostępne. Gdybyście drodzy forumowicze coś doradzili to albo pojadę do znajomego sprawdzimy to i zobaczymy czy podejmie się wymian, albo do warsztatu w którym powiem co chce sprawdzić i wymienić, kupię sama części, aby jakoś to kosztowo przeżyć.

Będę wdzięczna za każdą pomoc i odpowiedź. Dodatkowo chętnie przyjmę poradę odnośnie polecanego, niedrogiego warsztatu w Warszawie i okolicach.
    łjanek
    Level 15  
    P0171 czujnik 02. Ten błąd może się pojawić z bardzo wielu powodów np.nieszczelności kolektora ssącego, uszkodzenie czujnika temperatury silnika czy też zabrudzonej przepustnicy.
    Poproś swego zaufanego mechanika by skasował błąd, pojeździj trochę na samej benzynie wtedy mechanik będzie wiedział czy błędu nie powoduje instalacja gazowa.
    maniek7625
    Level 1  
    Witam,
    Ja tez tak miałem w honda element 2.4 . Wystarczy podjechać do dobrego swojego mechanika i ustawić zawory. od razu po ustawieniu inne auto. Instalacja gazowa ma to do tego ze trzeba kontrolować ustawienie zaworów co jakieś 20000 km. jeżeli potrzebuje pani części z USA tez służę pomocą,