Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Scania R380 - Hamulec górski

skoczi97 30 Mar 2019 19:39 123 5
  • #1 30 Mar 2019 19:39
    skoczi97
    Poziom 9  

Witam w mojej scanii mam uszkodzony siłownik od hamulca górskiego. Znajomy mówił, że on i tak nic nie pomaga i w swoich autach ma zaślepiony przewód od powietrza do tego siłownika. Pytanie czy to prawda czy warto jednak to naprawić.

Jazda tylko po nizinach czy jakieś oszczędności będą gdy to będzie sprawne?

0 5
  • #2 30 Mar 2019 19:59
    szaman108
    Poziom 29  

Witam

Jak skrzynia,manualna czy OPC?

0
  • #4 30 Mar 2019 23:01
    szaman108
    Poziom 29  

Opowiedz po prostu na pytanie,są warunki w których góral ma pracować ale do tego dojdziemy jeszcze.

0
  • #5 31 Mar 2019 08:36
    skoczi97
    Poziom 9  

szaman108 napisał:
    Witam

Jak skrzynia,manualna czy OPC?

OPC

mariusz.sensej napisał:
    Nie wiem jak z oszczędnościami w paliwie bo pewnie o te Ci chodzi ale napewno sprawny "górski" poprawi hamowanie i przyczyni się w pewnym stopniu do mniejszego zużycia klocków.

Właśnie chodzi mi też o hamulce, ale tym autem jeździ świeży kierowca wiec czy ten hamulec włącza się automatycznie?

0
  • #6 31 Mar 2019 14:57
    szaman108
    Poziom 29  

Jeśli samochód ma sterownie skrzynią OPC to góral ma działać czy się to podoba czy nie.Tak więc znajomych po szkole typu ,,szkoła parkingowa zaoczna" nie słuchaj.Hamulec górski bierze bardzo czynny udział podczas zmiany biegów wyrównując obroty silnika do prędkości obrotowej skrzyni,jeśli nie działa zmiana biegów zostaje wydłużona a tego nie chcemy.Jeśli by nic nie wnosił to by go po prostu nie zamontowano obniżając w ten sposób koszta produkcji.

0