Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo fh 460 odma / separator oleju / wirówka

30 Mar 2019 23:23 372 2
  • Poziom 2  
    Może ktoś się pochwali wiedzą na temat odmy/ separatora oleju w volvo fh 460 / 500 silnik D13, Euro 5.
    W bloku silnika jest kanał służący do napędzania wirówki prawdopodobnie ciśnieniem oleju?? powietrza?, może ktoś wie gdzie ten kanał się zaczyna??
    Wirówka rozebrana na części, umyta, drożna, poskładana zamontowana...
    Małe ilości oleju przedostają się do dolotu, widać ślady na gumowych przewodach między turbiną a intercoolerem. Turbina nowa Hollset, sucha, prawdopodobnie zle zestrojona, założona z fabrycznymi nastawami ale jak dla mnie przeładowana.
    Wirówka pracuje (słychać pracę) przez ok 30s-1minuty po zgaszeniu auta, czy tak ma być??
    Próbował ktoś zaslepic wirówkę i odpowietrzyć silnik górą jak w poprzednich wersjach? poprzednie silniki były przygotowane pod montaż wirówki, w miejscach montażowych występuje zaslepka.. Nie wiem tylko co z systemem napędzania wirnika w wirówce.
  • Poziom 24  
    można zaślepić nic się nie stanie załóż zaślepkę i zmień odpowietrzenia silnika
    u mnie ubywało 10 litrów oleju na dzień przez wirówkę
  • Poziom 22  
    W tych silnikach to plaga z tymi wirowkami i nagminny przypadek wiele osób nie potrzebnie zmienia turbine. Tak jak kolega radzi wyżej dokup zaslepke odkrec wirowke i ja zaluz dokupić jedz że musisz rurę od dekla górnego do spodu silnika czyli od odmy otwartej i jeszcze potrzebujesz zaślepki do przewodu wlotu powietrza do turbo