Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel astra g gdzie jest pompka paliwa

31 Mar 2019 16:21 297 6
  • Poziom 7  
    Witam ponownie tym razem problem polega na tym e astra nie chce odpalić .Wczoraj wszystko było ok. a rano nie chciał odpalić. Zapaliła się żółta kontrolka taki wiatraczek nie słyszę też pompki paliwa .Nawet nie wiem czy kiedyś ją słyszałem wchodziłem odpalałem i już.Nie zwracałem na to uwagi.Dobrałem się do pompki[ tak mi się wydawało] wymontowałem ją ze zbiornika paliwa i okazało się że tam nie ma pompki tylko pływak i obudowa .Dodaje filmik . Pytanie gdzie jest pompka paliwa astra 2000 r 1.7 isuzu
  • Poziom 7  
    Ale chyba sam się odpowietrzy ? A komputer sterujący to ten na silniku czy ten z tyłu ?

Dodano po 5 [minuty]:

A czujnik położenia wału ? Wiem że to takie zgadywanie ale dzisiaj niedziela nie dam rady podpiąć kompa

Dodano po 14 [minuty]:

Jeszcze jedno przed chwilą sprawdziłem pobór prądu i wyszło 0.15 chyba trochę za dużo
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    W dieslu nie mam pompki paliwa, układ trzeba odpowietrzać podciśnieniowo aby napełnić układ w paliwo po wymianie filtra.
  • Poziom 7  
    Witam parę dni mnie nie było samochód postawiłem u mechanika i nic raz pali raz nie .Może ktoś mi powie czy na powrocie jest jakiś zawór zwrotny który nie pozwoliłoby aby paliwo zchodziło z pompy wtryskowej .W zbiorniku jest trudno mi powiedzieć co normalnie jest tam pompka paliwa ale w tym modelu nie ma ale jest na powrocie tak jakby zaworek takie coś że sprężyną ale w tym jest
    mały otwór więc paliwo zawsze może wpływać .Czy powinno być w tym jakąś kulką którą by zamknęła układ gdy nie ma ciśnienia ?

Dodano po 3 [minuty]:

No i co z tym odpowietrzaniem mechanik też powiedział że trzeba odpowietrzyć ciśnieniowo,A większość piszę że odpowietrzyć się samo ?
  • Poziom 43  
    mały7005 napisał:
    A większość piszę że odpowietrzyć się samo ?

Stary daj spokój , dizle opla w tym 1,7 nie są dla wsiowych mechaników, ale koleś ma rację trze podciśnieniowo odpowietrzyć układ.
    Ale to nic nie da bo tę usterkę sam stworzyłeś w gratisie do pierwotnej.

Odczytaj błędy, zobacz na komputerze czy widzi obroty silnika i obroty pompy wtryskowej.

Jak odpowiesz na te 3 pytanie to ci dalej popisze.