Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Potencjometr w Factory I/O

31 Mar 2019 17:26 168 1
  • Poziom 1  
    Dzień dobry,

Przechodzę kurs z książki ,,Szkoła Programisty PLC" Tomasza Gilewskiego. Wszystko szło gładko aż do momentu użycia potencjometru w factory I/O.

Potencjometr ma działać w trybie manualnym (działa) i w zależności od położenia lewo/środek/prawo napędy linii mają się analogicznie kręcić w lewo/stać/prawo. Potencjometr przyjmuje wartości od 0 do 27684. Problem jest taki, że potencjometr w każdym położeniu daje na wyjście 0 i dostaje sekundowy ,,pik" wartości na którą jest ustawiony przez co cały program działa nie poprawnie.

- Sprawdziłem wartość w watchtable - jest poprawna i nie zmienia się na 0
    - Podczas sprawdzania w programie fbd nad stykiem wyraźnie widać ,,pik" o którym mówiłem
    - Factory I/O nie widzi piku o którym mówiłem w podglądzie zmiennej (wartość jest stała poprawna)
    - W celu sprawdzenia połączyłem w funkcji main move'em wyjście z potencjometru z wyświetlaczem w factory I/O. Tu już jest mega ciekawie ponieważ wyświetlacz widzi ,,Pik". Dodatkowo gdy obie zmienne (wejściowa z potencjometru i wyjściowa na wyświetlacz) monitoruje w watchtable to na wejściowej nie widać ,,piku" a na wyjściowej jest.

Pomocy ! Czy jest szansa, że to coś z factory I/O ?
    Zamieszczam filmik w razie potrzeby prześlę więcej materiałów.

Factory I/O v2.2.3
    TIA Portal V13
    PLC SIM V13

• SterControl
  • Poziom 13  
    Spróbuj przez PIW się odwołać do wartości potencjometru.