Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW e91 2007r - zwarcie zasilnia modułu diversity

01 Kwi 2019 14:44 324 10
  • Poziom 12  
    Witam

Przez przypadek zwarłem a chwilke ten przewód do masy z tego co wyczytałem to zasila on skcje modułu pilotów . teraz piloty nie działaja , nie ma tam napiecia
    Może wie ktoś skąd przychodzi tam napięcie czy jest jakis bezpiecznik a może moduł co to zasila złapał jakis bląd i nie podaje
    Kable w peszlu ok przed rozbiórką napiecie było i pilot działał ok
    Prosze o pilna pomoc moge nawet zapłacić z porade jak to ogarnąc obawiam że spaliłem jakis inny moduł :(

[URL=https://www.fotosik.pl/zdjecie/b93ee14dcbb65f9f]BMW e91 2007r - zwarcie zasilnia modułu diversity[/URL
  • Poziom 16  
    Popraw zdjęcie, bo nie można powiększyć. Bezpieczniki sprawdzałeś? Który dokładnie kabel zwarłeś? Sprawdź dokąd idzie wiązka z tego modułu.
  • Poziom 12  
    Kabel pierwszy od lewej strony zdjęcia . Kurcze chciałem sprawdzic napięcia a w mierniku kable były wpiete na pomiar amper :(
    Nie działało mi radio , centralny działał , okazało sie ze przerwany był kabel w peszłu od radia ( pierwszy od prawej strony ) . Napiecie na tym kablu było cały czas , zasilanie do pilota .
    Po tym zwarciu nie ma napięcia dodam ze nie poszła nawet iskra ani nic podobnego
    Kable te 4 ida w podsufitkę a dale to nie mam schematu
  • Poziom 16  
    A co z bezpiecznikami? Nie musisz rozbierać podsufitki ale spróbuj namierzyć gdzie one idą. Może do modułu na tyle auta w podsufitce przy antenie i świetle stopu?
  • Poziom 43  
    Pierwsze sprawdź bezpieczniki.
  • Poziom 12  
    Pojechałem do ludzi co siedza tylko w BMW i był bezpiecznik
    Miałem szczeście
    do zamknięcia
  • Poziom 43  
    Mnie ciekawi co innego , po co w ogóle kopałes w instalacji, skoro bezpiecznika zmienić nie umiesz?
  • Poziom 12  
    Nie kopałem odpięcie 4 wtyczek to żadna sztuka
    to był wypadek przy pracy . Nie dopatrzenie kable w mierniku miałem wpięte na pomiar natężenia (ampery) .
    Nie wiedziałem który bezpiecznik a rozpiska co lezy w schowku to o kant... . bezpieczniki w e91 siedzą głęboko i ich nie widać który spalony nie chciałem w ciemno pod napięciem ogólnie to zpanikowałem za duzo sie na słuchałem jak w modelach e9x i e6x po odłączeniu akumulatora działy sie cuda
    Rozebranie diversivity to banał to co się stało nie miało prawa . Wczesniej miernika używal kto inny i zmienił sondy
    pozdr
  • Poziom 43  
    Czasami taki prima april się zdarza.
  • Poziom 1  
    Proszę o pomoc ta wiązka 4 kabli która jest na zdjeciu zawiera niebiesko-żółty kabel który w moim aucie jest uciety urwany jakby ktoś tu grzebał.Od czego i gdzie powinien iść i jakie napięcie powinno być nadmieniam iż rozebrałem już pół samochodu i nigdzie nie ma tej drugiej części tego kabla( ktoś chyba sobie go zabrał.Najlepiej jakby ktoś mógł opisać wszystkie cztery piny bądź podrzucić schemat bo oczywiście centralny zamek z pilota nie dziala i najprawdopodobniej przyczyną jest ten kabel .
    Dodam że wszystko inne jest sprawdzone i działa(bezpieczniki.radio.guzik w środku zamyka auto)
    Z góry dziękuje za pomoc
  • Poziom 3  
    Hej

ten przewód wchodzi do sterownika od CA comfort access. Czy Twój samochod jest wyposazony w komfortowy dostep?

Inny odpowiedzialny za otwieranie z pilota to czerwono niebieski. Wchodzi on do sterownika CAS po lewej od kolumny kierowniczej w pin nr 33.

Sprawdz czy masz na nim przejscie. czesto to wlasnie on jest przyczyna usterki.

pozdrawiam

B.