Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda/Civic - Centralny zamek Prestige zamyka, ale nie otwiera drzwi

wgierasimowicz 01 Kwi 2019 16:57 807 0
    wgierasimowicz
    Poziom 3  
    Od jakiegoś czasu centralny zamek w Hondzie Civic 2000 3d nie otwiera drzwi z pilota. Zamykanie działa poprawnie, ale przy próbie otwieranie w ogóle nie słychać działania jakiegokolwiek przekaźnika lub siłowników zamków. Oba zamki otwierają się i zamykają poprawnie za pomocą kluczyka w drzwiach kierowcy.

Tak więc na logikę centralny zamek działa poprawnie, gdyż można nim sterować kluczykiem. Sądzę więc, że z kablami przy siłownikach zamków również wszystko powinno być ok, gdyż inaczej nie działałoby sterowanie z kluczyka. Mam nadzieję, że dobrze myślę.

A więc być może problemem jest centralka alarmowa, która steruje centralnym zamkiem (Prestige APS150MX) lub kablem, który idzie od centralki do przewodu fabrycznego sterowania centralnego zamka. Z centralki wychodzą dwa kabelki do otwierania i zamykania zamka (czerwony i zielony). Gdy przykładam probówkę do czerwonego kabelka to świeci się i w chwili wciśnięcia na pilocie zamykania intensywność światła na chwilę rośnie. Przykładając probówkę do zielonego kabelka probówka się nie świeci jak również nie ma żadnych oznak, gdy wciskam na pilocie otwieranie zamka. Pilot posiada ten sam przycisk do otwierania i zamykania, więc zakładam, że wina nie leży po stronie pilota.

Potrzebuję więc porady jak zdiagnozować czy to centralka, czy też przewód jest problemem, a może pilot?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc. Proszę nie odsyłajcie mnie do szukania na forum, bo tematów podobnych są setki, ale każdy jednak nieco inny.