Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Miele WS5425 - Wymiana pompki odpływowej

01 Kwi 2019 17:54 324 12
  • Poziom 7  
    Witam. Posiadam pralkę jak w tytule i mam problem z cieknącą pompką odpływową. Sama wymiana jest prosta, ale zamiennik kupiony na stronie North ma inne przyłącze elektryczne tzn: oryginał posiada inne gniazdo w które się wpina zasilanie, a zamiennik złącze płaskie.
    Pytanie moje jest czy nic się nie stanie jak zamienię plus z minusem podczas podłączania pompki, gdyż nie wiem który kabelek to +, a który - .
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Witaj. Wstaw oby 2 pompki i złącza. Czy kolory przewodów są takie same?
  • Poziom 7  
    Tak takie same.
  • Poziom 43  
    To skąd ci się wziął + i -? Zasilnie 230V?
  • Poziom 43  
    Pompka zamiennik ma oznaczenia L i N. L to faza a N to neutralny (zero) wystarczy że poszukasz na przewodzie fazy i już będziesz wiedział jak podpiąć. Jak zamienisz przewody zmienią się obroty pompki więc oznaczenie jest bardzo ważne i podpięcie według oznaczeń.
  • Poziom 7  
    Dziękuję bardzo za wyjaśnienie, gdyż jestem kompletnym laikiem w tym temacie. A w jaki sposób mogę odnaleźć fazę na jednym z przewodów.
  • Poziom 43  
    Wdaje mi się że podepnij podobnie jak w starej pompie czyli idzie takie specjalne wycięcie na środku miałeś wtyczkę czy były osobno wpięte?
  • Poziom 7  
    W starej wchodzi pojedyncza wtyczka w gniazdo pompy. Do nowej będę musiał dokupić pasującą wtyczkę, ewentualnie dwie wsuwki, i podepnę tak jak napisałeś. Jeśli pompka nie będzie wypompowała wody, to zamienię przewody. Wcześniej obawiałem się że przez odwrotne podłączenie uszkodzę elektronikę w pralce.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Jeśli dostaniesz wtyczkę do nowej to będzie super jeśli nie to na wsuwki i musi pompować. Nie nic nie uszkodzisz jak by było na odwrót to napięcie 230V. Bez obaw.
  • Poziom 7  
    Jeszcze raz dzięki. Jak się z tym uporam to napiszę jak działa.

• Specjalista AGD
    Dobrze że dzisiaj jest 1 kwietnia, bo uwierzyłbym w to co powyżej napisane :D
  • Poziom 7  
    Pompka wymieniona wszystko OK.

Dodano po 3 [minuty]:

@PITERRR dzięki za pomoc.