Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

projektor do 500 zl overmax

Dawids2009 01 Apr 2019 18:01 3120 9
    Dawids2009
    Level 9  
    Poszukuje projektora do 500-600 zl znalazlem 2 ciekawe
    1 OVERMAX MULTIPIC 3.1
    2 PROJEKTOR RZUTNIK MULTIMEDIALNY LED SD60
    ten 2 posiada wi fi co pozwala na bezprzewodowy obraz. Moje pytanie jest takie który bedzie lepszy?
    tplewa
    Level 39  
    Dawids2009 wrote:
    Poszukuje projektora do 500-600 zl znalazlem 2 ciekawe
    1 OVERMAX MULTIPIC 3.1
    2 PROJEKTOR RZUTNIK MULTIMEDIALNY LED SD60
    ten 2 posiada wi fi co pozwala na bezprzewodowy obraz. Moje pytanie jest takie który bedzie lepszy?

Powiedzmy sobie tak oba łagodnie mówiąc tyłka nie urywają więc szału nie będzie choć by ze względu na stosunkowo niską rozdzielczość 800x480 i kiepski kontrast...

Overmax teoretycznie ma więcej lumenów (wierząc w dane techniczne tego typu firm - które często są dalekie od rzeczywistości) więc możliwe że przynajmniej z jasnością będzie trochę lepiej, ale zapewne też bez szału.

Jakaś opcja to kupić przez internet i skorzystać z opcji zwrotu jak będzie załamka totalna ;) Zresztą to zależy do czego się chce używać i jakie ma się wymagania... IMHO do oglądania filmów czy grania to raczej średni pomysł (wypadało by choć HD 720p kupić) z drugiej strony w tej klasie cenowej szału nie będzie co by się nie kupiło. Więc najlepiej samemu zobaczyć czy takie coś będzie pasować, osobiście bym nie kupił bo to IMHO wywalenie kasy w błoto...
    tplewa
    Level 39  
    Dawids2009 wrote:
    To ma służyć do sporadyczne oglądania filmu czy meczu. Domyślam się że za te cenę obrazu HD nie będę mial

To tak jak mówiłem najlepiej zamówić przez internet i przetestować. Przynajmniej dla mnie to są parametry nie do akceptacji (będzie ogromna pixeloza przy ciut większych przekątnych) jeśli chodzi o oglądanie filmów, może by się do jakiś prezentacji sprawdził - ale tutaj za mała jasność...
    Ricoh_220

Level 37  
    Poszukaj używany z prawdziwego zdarzenia.Ja kupiłem ledowy tak z ciekawości, (posiadając już zwykły acera) ledowy odesłałem po pierwszej próbie.
    to była porażka.
    tplewa
    Level 39  
    Ricoh_220 wrote:
    Poszukaj używany z prawdziwego zdarzenia.Ja kupiłem ledowy tak z ciekawości, (posiadając już zwykły acera) ledowy odesłałem po pierwszej próbie.
    to była porażka.

Niby tak w sumie jako rezerwowy projektor (jak by padł podstawowy który używam) leży mi 12 letni Epson EMP-TW600 i on zabija te projektory (przynajmniej patrząc na to co można na ich temat znaleźć w internecie)... zapewne można kupić coś takiego tanio... Problem w tym że tutaj problem w jakim stanie będzie lampa, bo wymiana czy regeneracja to jest trochę kasy ;) Osobiście to ja bym odłożył tą kasę i doskładał do czegoś 720p czy to BenQ czy coś innego, bo tak to trochę marnowanie kasy (nawet jak to ma być używane sporadycznie) ;) Mam jeszcze prezentacyjnego Epsona 800x600 (nie pamiętam jaki to model ale też ma z 12 lat albo ciut więcej) i na nim nie widzę oglądania filmów, a co dopiero na 800x480...
    User removed account
    Level 1  
    tplewa
    Level 39  
    my41s wrote:
    Przykładowo Epson, NEC, Sanyo, Benq, Panasonic, Toshiba... Na chińczyka szkoda kasy.

A no dokładnie zwłaszcza że chinola z taką rozdzielczością na aliexpress można kupić w okolicach 70$ i mniej (z wysyłką), a w okolicach 550zł to się kupi już chinola 720p :) Z tym że ja bym wolał jakiegoś Benq-u czy starszego Epsona i wymienić lampę niż kupić nowego chinola o którym się przekonam jak działa jak przyjdzie. Zwłaszcza celując w jakieś projektory do kina domowego (nie prezentacyjne) jest spora szansa że był używany w domu więc nie będzie dobita obudowa, złącza itd. jak to jest w sprzęcie używanym przez pracowników w firmie...